Nasi karatecy z medalami Mistrzostw Polski! [zdjęcia]

Jakub Owczarek i Oliwia Małecka z Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin zostali w sobotę mistrzami Polski. Na tej samej imprezie Julia Domagała z sekcji w Niekłaniu Skarżyskiego Klubu Sportów Walki zdobyła brązowy medal.

Od lewej: Jakub Owczarek i Oliwia Małecka z trenerem Mateuszem Garbaczem. Z prawej Julia Domagała i trener Zbigniew Zaborski

W sobotę, 8 maja, w Nakle Śląskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Shinkyokushin, które były jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy seniorów. Mistrzostwa zgromadziły ponad 250 zawodników z 45 klubów z całej Polski. W imprezie udział wzięła reprezentacja Koneckiego Klubu Karate Kyokushin – z czwórki zawodników, którzy wystartowali w turnieju dwoje zdobyło tytuł Mistrza Polski. To Jakub Owczarek oraz Oliwia Małecka.

Z kolei trenująca w Niekłaniu na zajęciach tamtejszej sekcji Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Julia Domagała w swojej kategorii stanęła na najniższym stopniu podium. Serdecznie gratulujemy tych sukcesów!