Nasi w kratkę w A Klasie

Remis, porażka i dwa zwycięstwa to bilans drużyn z powiatu koneckiego podczas weekendu w piłkarskiej, świętokrzyskiej A Klasie. U nas wyniki.

Piłka, piłka nożna

Zdjęcie poglądowe.

Partyzant Radoszyce – Moravia Anna Bud II Morawica 1:1 (0:1)
Bramka dla Partyzanta : Bartłomiej Szustak 51′

Partyzant: Jakub Kosik – Bartłomiej Szustak, Paweł Laskowski, Szymon Rafalski, Jakub Pękala, Kamil Szustak (Bartłomiej Gorzelak), Mikołaj Kuleta (Adam Król), Marcin Świercz, Mateusz Sobczyk (Kacper Baranek), Maciej Dymek, Łukasz Grzybek

W drugiej kolejce Świętokrzyskiej Klasy A gr I drużyna Partyzanta Radoszyce podejmowała na własnym stadionie ekipę rezerw Moravii Anna Bud Morawica. Od początku spotkania to zawodnicy trenera Marcina Niemca posiadali przewagę w posiadaniu piłki i klarowaniu sytuacji bramkowych, lecz byli przy tych poczynaniach pod bramką gości nieskuteczni. W 41 minucie spotkania Moravia wychodzi na prowadzenie za sprawą Michała Żołądka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Jakubowi Kosikowi i do przerwy to zespół z Morawicy prowadzi 1:0

W drugiej połowie od samego początku wyklarowała się przewaga Partyzanta Radoszyce, który bardzo szybko chciał odrobić straty i ta sztuka udała się w 51 minucie meczu, gdy na strzał zza pola karnego zdecydował się Bartłomiej Szustak i piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez bramkarza Moravii. Po strzeleniu bramki przewaga Partyzanta jeszcze bardziej była widoczna, widać było duże zaangażowanie i chęć wygrania tego spotkania, lecz drużyna gości cofnęła się na 16 metr od swojej bramki i umiejętnie się broniła przed atakami drużyny Partyzanta. Mecz zakończył się podziałem punktów.

W trzeciej kolejce zespół Partyzanta Radoszyce wyjeżdża na mecz do Strawczyna z miejscową Lechią. To spotkanie zaplanowano na niedzielę (04.09.2022) na godzinę 15.00.

Klonówka Masłów – Klub Sportowy Smyków 3:5

Ten mecz to był horror. Do przerwy 2:0 dla gospodarzy, w drugiej połowie smykowski team wyprowadza wynik na 2:3, ale chwilę później jest już 3:3. Ostatecznie jednak KS Smyków zdobywa kolejne dwa gole i wygrywa 3:5. W sobotę o 17:00 KS Smyków podejmie u siebie Tęczę Gowarczów.

Tęcza Gowarczów – Lechia Strawczyn 0:5

Radiator$ Stąporków – Sokół Górnik Rykoszyn 2:1
Gole dla Stąporkowa:
Roman Bratasz, Konrad Kotte
Radiator$: Mateusz Żak — Paweł Mendygrał, Klaudiusz Sołtysiak (Kamil Kowalczyk), Kordian Kotte, Krystian Kos, Roman Bratasz, Konrad Kotte, Hubert Cieślik, Andrzej Gadecki, Arkadiusz Karpiński , Mateusz Cieślik (Kacper Świercz).

Za tydzień w Tumlinie stąporkowianie zagrają ze Skałą.

Miejsca naszych zespołów w tabeli gr I A Klasy na dzień 28.08.2022: KS Smyków – 2; Partyzant Radoszyce – 4; Radiator$ Stąporków – 9; Tęcza Gowarczów – 14.