REKLAMA

Nasze gminy z olbrzymimi dotacjami na zadania kanalizacyjne

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił ostatnio listę podmiotów z terenów wiejskich, które otrzymają dofinansowania na zadania związane z siecią kanalizacyjną. Wśród dotowanych znalazło się pięć gmin z naszego powiatu. 

REKLAMA

Łącznie rozdysponowano ponad 117 milionów złotych, a z pieniędzy tych skorzysta 87 podmiotów z naszego województwa. Z naszego powiatu największe, dwumilionowe dotacje otrzymają Ruda Maleniecka i Smyków.

Gmina Ruda Maleniecka otrzyma 2 miliony złotych na budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Dęba i Dęba Kolonia. Natomiast gmina Smyków na przebudowę oczyszczalni w Miedzierzy oraz budowę kanalizacji dla miejscowości Adamów.

REKLAMA

Oprócz dwóch powyżej wymienionych samorządów na duży zastrzyk gotówki mogą liczyć Fałków – 1 milion 996 tysięcy na budowę sieci w Wąsoszu i Starzechowicach; Słupia Konecka – 1 milion 973 tysiące na budowę oczyszczalni ścieków, a także Radoszyce – 1 milion 376 tysięcy na przebudowę stacji uzdatniania wody.

Wszystkie z powyżej wymienionych zadań są długo oczekiwanymi inwestycjami przez mieszkańców. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach zostaną one zrealizowane.

Zdjęcie poglądowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *