REKLAMA

Nasze gminy ze środkami na budowę dojazdów do pól [wideo, zdjęcia]

Prawie 1 mln 300 tys. zł. Na taką kwotę podpisali w czwartek umowy z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim i członkiem Zarządu Markiem Jońcą – przedstawiciele 30 gmin i 1 powiatu. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa świętokrzyskiego włodarze zbudują lub wyremontują prawie 60 km dróg dojazdowych do pól. Wśród beneficjentów znalazło się pięć naszych samorządów. To gminy: Smyków, Ruda Maleniecka, Fałków, Słupia Konecka i Gowarczów. 

REKLAMA

„To środki z odpisów, które gminy przekazują do tego funduszu gromadzonego w Urzędzie Marszałkowskim. My następnie te pieniądze zwracamy w celu realizacji dróg dojazdowych” – mówił nam Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

W czwartego, przy drugim rozdaniu pieniądze trafiły do następujących gmin: Bałtów, Bogoria, Brody, Czarnocin, Ćmielów, Daleszyce, Działoszyce, Fałków, Gnojno, Gowarczów, Imielno, Kluczewsko, Kunów, Łopuszno, Łubnice, Małogoszcz, Michałów, Nagłowice, Nowy Korczyn, Opatów, Raków, Ruda Maleniecka, Skarżysko Kościelne, Słupia Konecka, Smyków, Solec-Zdrój, Strawczyn, Tuczępy, Waśniów, Wilczyce i powiat włoszczowski.

REKLAMA

„Teraz już praca na roli odbywa się trochę inaczej. Są inne urządzenia i już zwykła droga, taki wygon to nie jest miejsce na dojazd do pola uprawnego. Musi to być utwardzona, dobra droga. One też spełniają funkcję komunikacją i do różnych siedlisk ludzkich też nimi można dojechać. Dzisiaj podpisaliśmy drugą turę umów, 29 gmin skorzystało. W sumie już na ten przeznaczyliśmy prawie 6 milionów złotych” – uzasadniał przekazanie środków marszałek Bętkowski.

Z zapowiedzi władz województwa wynika, że w tym roku środki na budowę dróg do pól będą przekazywane samorządom jeszcze jeden raz.

Zdjęcia (swietokrzyskie.pro):

REKLAMA

3 thoughts on “Nasze gminy ze środkami na budowę dojazdów do pól [wideo, zdjęcia]

  1. W gminie Stąporków nie ma pól, tam dominuje przemysł narkotykowy rozwijający się w przydomowych zakładach farmaceutyczno-chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *