REKLAMA

Nauczyciele mogą już zgłaszać klasy V-VIII do projektu ‚Finansoaktywni’!

Rusza 6. edycja programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Jest on skierowany dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest planowanie budżetu, a jej celem pokazanie młodzieży jak duże ma on znaczenie w naszym codziennym życiu. Wśród materiałów edukacyjnych, które otrzymają nauczyciele, są zadania konkursowe, w ramach których rywalizować będą szkoły z całej Polski.

REKLAMA

Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczestnicy programu mogą wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody rzeczowe oraz wycieczkę do Warszawy.

REKLAMA

W ramach lekcji uczniowie poznają strukturę budżetu domowego i konsekwencje jego planowania, analizują strukturę dochodów i wydatków budżetu państwa, a także uchwałę budżetową swojej gminy. Poznają także zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego. Dowiedzą się jak powstaje oraz w jaki sposób mogą wpływać na inwestycje w swojej okolicy. Aby umożliwić przedstawienie tych zagadnień w atrakcyjny i angażujący sposób, nauczyciele otrzymują zestaw materiałów edukacyjnych przygotowany przez specjalistów.

Do programu mogą się zgłaszać nauczyciele szkół podstawowych (klas V-VIII) z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl. W ciągu kilku dni na adres szkoły zostanie przesłany zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Dostępnych jest 525 zestawów. W razie wyczerpania zapasów materiały będzie można pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej.

Etapy konkursu:

W I etapie nauczyciele z wykorzystaniem otrzymanych lub pobranych materiałów przeprowadzają lekcje edukacyjne w swoich klasach i zachęcają podopiecznych do udziału w konkursie. Zespoły złożone z max. 3 uczniów przygotowują zadanie konkursowe, które następnie zgłaszane jest przez formularz na stronie internetowej.

W II etapie komisja konkursowa dokona wyboru 10 najlepszych projektów. W ramach nagrody zwycięzcy zostaną zaproszeni do Warszawy, gdzie 19 czerwca odbędzie się uroczysty finał, podczas którego uczniowie zaprezentują swoje prace, spotkają się z youtuberem Maciejem „Sheo” Ejsmontem i otrzymają nagrody rzeczowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *