REKLAMA

Naukobus przyjedzie do Królewca. Zaprasza dzieci i dorosłych! [zdjęcia]

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu –  w takim składzie Centrum Nauki Kopernik przyjedzie do Królewca. Z wystawy będą mogli bezpłatnie skorzystać uczniowie szkoły, a w wybranych godzinach wszyscy chętni. 

REKLAMA

11.04.2018 WARSZAWA UL. DREWNIANA 8, SZKOLA PODSTAWOWA NR 41 LEKCJA POKAZOWA I WYSTAWA OBJAZODWA CENTRUM NAUKI KOPERNIK FOT. WOJCIECH SURDZIEL / WOSU. PL / MEDIAFOT

Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. Naukobus będzie stacjonował również w Szkole Podstawowej w Królewcu już 28 i 29 marca. Wystawa dla dzieci będzie działała 28 marca – od godz. 10:00 do 17:00 i 29 marca – od godz. 8:00 do 13:00.

Stacje badawcze będą rozstawione w placówce edukacyjnej, a uczniowie mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Naukobus daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają zjawiska naukowe.

REKLAMA

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie. Wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni – 28 marca od godz. 17:00 do 18:00, a dzień później – od 13:00 do 14:00.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów.

11.04.2018 WARSZAWA UL. DREWNIANA 8, SZKOLA PODSTAWOWA NR 41 LEKCJA POKAZOWA I WYSTAWA OBJAZODWA CENTRUM NAUKI KOPERNIK FOT. WOJCIECH SURDZIEL / WOSU. PL / MEDIAFOT

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *