Neptun deklasuje! 4:0 z AKS Busko-Zdrój [RETRANSMISJA]

MKS Neptun Końskie w niedzielne popołudnie nie dał najmniejszych szans AKS-owi Busko-Zdrój. Podopieczni trenera Arkadiusz Bilskiego rozegrali prawdopodobnie najlepszy mecz w rundzie wiosennej, o ile nie w całym dotychczasowym sezonie deklasując rywali aż 4:0. Poniżej możecie zobaczyć retransmisję tego pojedynku.

Już w 18 minucie na prowadzenie konecki zespół wyprowadził Patryk Kwiecień, po doskonałej akcji całego zespołu zapoczątkowanej odważnym rajdem Miłosza Karwata. Goście próbowali odpowiadać, ale ich ataki rozbijały się o naszych defensorów – Skalskiego oraz Maciejewskiego. Bezradny AKS był w kolejnych minutach punktowany przez ekipę trenera Arkadiusza Bilskiego. Na 2:0 na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy podwyższył Patryk Raczyński.

Druga odsłona to sporo ataków ekipy z Buska i Neptun nastawiony na kontratak. Na boisku wyróżniał się Jakub Banasik dzielnie walcząc o piłkę w środkowym sektorze, ale i tuż przed szesnastką. W 65 minucie jego starania zamieniły się w gola – co prawda nie z akcji, a bezpośrednio z rzutu wolnego.

Kilka chwil później wynik na 4:0 ustalił rozgrywający tego dnia świetne zawody Patryk Kwiecień.

Po tej wygranej Neptun z 43 oczkami na koncie zajmuje siódme miejsce w tabeli Hummel IV Ligi. W środę o 17:30 żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe z GKS-em Nowiny (to spotkanie przełożone z 21 kolejki kiedy to na początku kwietnia śnieg uniemożliwił granie), w sobotę 14 maja Neptun na wyjeździe zagra z Olimpią Pogoń Staszów. Na własne boisko ekipa trenera Bilskiego wróci w niedzielę 22 maja. Wtedy to konecczanie podejmą wicelidera – Koronę II Kielce. To będzie arcytrudny pojedynek.

Neptun Końskie – AKS Busko Zdrój 4:0 (2:0)
Gole: Kwiecień – 2, Raczyński, Banasik
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Marcinkowski, Raczyński, Kwiecień, Karwat, Górecki, Wojna, Sochacki, Banasik. Ławka: Piątkowski, Szabat, Sroka, Obuch, Błaszczyk, Bińkowski, Blach.