Neptun gromi w rodzinnej atmosferze [wideo, zdjęcia]

W niedzielę Neptun Końskie nie dał żadnych szans Góralowi Górno w meczu Świętokrzyskiej Hummel IV Ligi. Zawodnicy trenera Arkadiusza Bilskiego zwyciężyli aż 7:1. Na trybunach przy Sportowej pojawiły się całe rodziny, a dla najmłodszych przygotowano specjalne gry i animacje. To było dobrze zorganizowane, sportowe popołudnie!

Na boisku podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego dzielili i rządzili, chociaż początek meczu nieco przespali. W 21′ minucie meczu było 0:1, bo gola zdobył Tomasz Staszewski. Żółto-niebiescy rzucili się do ataku i do przerwy było już 3:1 po dwóch trafieniach Damiana Grudnika oraz golu Patryka Kwietnia.

Tuż po przerwie Grudnik skompletował hat-tricka trafiając na 4:1 w 53 minucie spotkania. Na tym jednak koneccy piłkarze nie poprzestali. Kolejne gole padały co pięć minut – najpierw do siatki piłkę wpakował Patryk Raczyński, a potem Adrian Maciejewski.

Po kilkunastu minutach bardziej wyrównanej gry, na pięć minut przed końcem padła jeszcze jedna bramka. Tym razem golkipera rywali pokonał Zufarjon Akbarov ustalając wynik na 7:1! A przypomnijmy, że na jesieni to Góral Górno był lepszy od Neptuna wygrywając 1:0.

Warto odnotować świetną atmosferę podczas tego spotkania. Na trybunach zasiadły całe rodziny, a przedstawiciele klubu zorganizowali też strefę gier i zabaw dla najmłodszych zachęcając ich do wstępowania do Akademii Neptuna Końskie.

A za tydzień żółto-niebiescy na wyjeździe zagrają z Alitem Ożarów. Na ulicę Sportową powrócą w niedzielę 7 maja kiedy to podejmą GKS Rudki.

Neptun Końskie – Góral Górno 7:1 (3:1)
Gole dla Neptuna: Grudnik – 3, Kwiecień, Raczyński, Maciejewski, Akbarov
Neptun: Herda, Maciejewski, Piotrowski, Grudnik, Kwiecień (Akbarov), Raczyński (Blach), Wojna (Skalski), Markowicz, Filip Wasik, Banasik, Castillo (Igor Wasik).