Neptun i Partyzant ogrywają swoich rywali!

Trwa doskonały tydzień dla naszych czwartoligowych drużyn. Podobnie jak w niedzielę tak i dziś Neptun i Partyzant zgarnęły komplet punktów!

Partyzant Radoszyce - Kamienna Brody 17

W październiku Partyzant przegrał u siebie z Kamienną Brody 0:1.

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce (w minioną niedzielę) konecczanie na wyjeździe pokonali ŁKS Łagów, a radoszyczanie u siebie Hetman Włoszczowa.

Tym razem o wiele łatwiejsze zadanie stało przed podopiecznymi Waldemara Szpiegi. Zawodnicy z Końskich na własnym boisku podejmowali ostatnią w tabeli Klimontowiankę Klimontów, która praktycznie nie ma już szans na utrzymanie się w czwartej lidze. Armata i spółka nie dali rywalom szans i przeważając przez 90. minut zwyciężyli aż 6:1.

Neptun Końskie – Klimontowianka Klimontów 6:1
Gole: Sroka – 2, Gardynik – 2, Armata, Zieliński dla Neptuna; Rożek dla Klimontowianki.

Natomiast ekipa Jarosława Komisarskiego pojechała do Brodów by tam zagrać arcyważny mecz w kwestii utrzymania w rozgrywkach. Partyzant mierzył się z miejscową Kamienną, która w tabeli znajdowała się przed tą kolejką tylko o pozycję wyżej. W tak zwanym meczu o sześć punktów po bardzo emocjonującym widowisku triumfowali radoszyczanie. Mecz zakończył się wynikiem 2:3, a w końcówce było niezwykle gorąco. Kamienna bramkę na 3:2 zdobyła w 91. minucie, ale na szczęście dla ekipy z powiatu koneckiego już nie zdołała wyrównać.

Kamienna Brody – Partyzant Radoszyce 2:3
Gole: Korol, Idzikowski, Nieszporek dla Partyzanta; Gruszczyński, Tobiszewski dla Kamiennej.

Po 27. kolejkach Partyzant awansował na 11. pozycję w tabeli, ale ma tylko punkt przewagi nad strefą zagrożoną spadkiem. Neptun Końskie zajmuje trzecie miejsce w IV lidze i do wiceliderów traci tylko cztery oczka.

Już w niedzielę czekają nas kolejne ważne mecze. Do Radoszyc przyjedzie piąty w tabeli Zdrój Busko Zdrój, a MKS Końskie na wyjeździe zagra z drugą Lubrzanką Kajetanów. Ewentualne zwycięstwo graczy trenera Szpiegi bardzo mocno przybliży ich do zdobycia wicemistrzostwa IV Ligi. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00.