Neptun inkasuje trzy punkty na wyjeździe

Po wyrównanym boju Neptun w sobotnie popołudnie pokonał na wyjeździe Alit Ożarów 1:2. Bramki dla naszych zdobyli Damian Grudnik i Paweł Markowicz.

Mecz był wyrównany i nic nie wskazywało na zwycięstwo Neptuna. W pierwszej połowie zawodnik gospodarzy uderzył z 16 metrów i piłka minęła Herdę i uderzyła w słupek. Dopiero po odprawie w szatni podopieczni Arkadiusza Bielskiego wyszli z większym animuszem i już w dziewiątej minucie drugiej połowy po asyście Łukasza Wojny, Damian Grudnik popisał się pięknym strzałem z 11 m w długi róg. Mieliśmy więc 0:1.

Gospodarze wyrównali po błędzie naszej obrony, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka swobodnie toczyła się po polu karnym i zawodnik Alitu „zamknął” dośrodkowanie – wycofał piłkę na 15 metr i strzałem z daleka gospodarze pokonali Herdę.

W 71′ Neptun wyszedł z kontrą prawą stroną boiska i po składnej akcji całego zespołu Paweł Markowicz z bliska wykończył akcję pięknym strzałem obok bramkarza gospodarzy.

Alit miał kilka okazji by zdobyć drugiego gola, ale albo gospodarzom brakowało szczęścia albo znakomicie bronił Łukasz Herda. Ostatecznie Neptun wygrał 1:2.

W niedzielę 7 maja o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Sportowej żółto-niebiescy podejmą czwartą drużynę rozgrywek – GKS Rudki. Szykuje się świetne widowisko. Ekipa trenera Arkadiusz Bilskiego zajmuje obecnie w IV Lidze dziewiąte miejsce.

Alit Ożarów – Neptun Końskie 1:2
Gole dla Neptuna: Grudnik, Markowicz
Neptun: Herda, F. Wasik (Blach), Skalski, Piotrowski, Markowicz, Maciejewski, Wojna, Castillo (Akbarov), Raczyński (I. Wasik), Kwiecień (Musielewicz), Grudnik.