Neptun kończy sezon wygraną. Skoczylas kończy karierę. Tłumy na Sportowej! [wideo, zdjęcia]

MKS Neptun Końskie zwycięstwem w meczu ze Spartą Kazimierza Wielka zakończył rozgrywki Świętokrzyskiej Hummel IV Ligi. Było to ostatnie spotkanie w żółto-niebieskich barwach dla Mariusza Skoczylasa, a cały pojedynek został poświęcony zbiórce środków na leczenie Stasia Laurmana oraz Bruna Słowińskiego. Ma stadionie przy ul. Sportowej w niedzielę był ponad komplet publiczności co dobitnie pokazuje, że piłka nożna w regionie ma się całkiem dobrze. U nas skrót wydarzeń wideo, zdjęcia, a także wywiad z trenerem Arkadiuszem Bilskim, który krótko podsumowuje całe rozgrywki.

Neptun był faworytem tego meczu, ale dobitnie pokazał swoją wyższość dopiero w drugiej połowie. W pierwszych 45. minutach nasi dominowali, ale i Sparta (16. miejsce w tabeli IV Ligi) potrafiła skonstruować swoje groźne akcje. Na gola Kevina Castillo ekipa z Kazimierzy odpowiedziała jeszcze przed przerwą i po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1.

Ważnym momentem było zejście z boiska wieloletniego kapitana Neptuna Końskie Mariusza Skoczylasa. W 16. minucie gry zmienił go Filip Wasik, a „Skoczek” schodził z murawy przez utworzony przez obie ekipy szpaler. Wcześniej pożegnały go władze klubu z prezesem Bartłomiejem Gadem na czele, a także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz starosta konecki Grzegorz Piec.

W trakcie całego meczu prowadzone były zbiórki publiczne na rzecz Bruna Słowińskiego, a także Stasia Laurmana. Wolontariusze sprzedawali ciasta, popcorn czy watę cukrową. W przerwie meczu wylicytowano koszulkę Neptuna i piłkę z podpisem reprezentanta Polski Jakuba Wawrzyniaka. Mateusz Kamoda zapłacił za nią 1600 złotych. Dochód z licytacji oraz ze sprzedanych biletów trafi na konta wspomnianych potrzebujących mieszkańców regionu.

Druga część gry to już kompletna dominacja naszych piłkarze i dwa gole zdobyte przez nich. Do siatki rywali trafiali: Damian Grudnik oraz Jakub Banasik.

Neptun Końskie – Sparta Kazimierza Wielka 3:1 (1:1)
Gole dla Neptuna: Castillo, Grudnik, Banasik

Zawodnicy Neptuna do treningów powrócą w lipcu by w przyszłym sezonie walczyć o wyższe cele. Ten sezon 2022/2023 kończą na 9. miejscu w tabeli Hummel IV Ligi.

W naszym materiale wideo całe rozgrywki podsumowuje trener koneckiego zespołu Arkadiusz Bilski.