Neptun Końskie pokonuje OKS Opatów [retransmisja, zdjęcia]

W ramach 34. kolejki rozgrywek w IV Lidze Świętokrzyskiej Neptun Końskie gościł w niedzielę OKS Opatów. Podopieczni Waldemara Szpiegi pokonali ekipę z Opatowa wynikiem 2:0. Poniżej znajdziecie retransmisję spotkania.

Gra żadnej z drużyn nie zachwycała na początku meczu, chociaż przy piłce dłużej utrzymywali się żółto-niebiescy. Z czasem zbliżając się do końca pierwszej połowy pojawiało się coraz więcej akcji z obu stron, coraz więcej było także błędów wśród zawodników każdej z ekip. Mimo to po 45 minutach gry nadal widniał wynik 0:0. W drugiej części spotkania okazji do oddania celnego strzału było coraz więcej, ciągle jednak drużyny nie mogły przebić się przez obronę oraz bramkarza przeciwnika.

Dopiero kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry z powodu faulu zawodnika Opatowa w polu karnym dla podopiecznych Waldemara Szpiegi podyktowano rzut karny. Celne trafienie z jedenastego metra oddał Krzysztof Pach. Przeciwnicy zaciekle walczyli, by wrócić do meczu, jednak wszelkie, groźne akcje dla żółto-niebieskich kończyły się fiaskiem. Finalnie w doliczonym czasie gry to Piotr Białas powiększył przewagę Neptuna Końskie. Gdy tylko gra została wznowiona od środka boiska rozległ się gwizdek oznaczający koniec spotkania.

Neptun Końskie obecnie zajmuje 16. miejsce w tabeli IV ligi z bilansem 11 zwycięstw, 7 remisów i 15 porażek. Niedzielny rywal konecczan walczy o utrzymanie się w IV lidze – OKS Opatów zajmuje przedostatnią, 19. lokatę i traci trzy punkty do bezpiecznego, 17. miejsca.

Neptun Końskie – OKS Opatów 2:0 (0:0)
Skład Neptuna: Herda, Maciejewski, Skalski, Bińkowski, Kwiecień (Białas), Obuch, Skoczylas (Markowicz), Urban (Wasik), Sochacki, Pach, Zacharski.
Bramki dla Neptuna: Pach, Białas.

Warto dodać, że w sobotę swoje spotkanie rozgrywał na wyjeździe Partyzant Radoszyce, który zremisował z Olimpią Pogoń Staszów. O tym meczu informowaliśmy TUTAJ.

W Boże Ciało Neptun zmierzy się na wyjeździe z Hetmanem Włoszczową, który plasuje się na 17. miejscu w tabeli IV ligi.