Neptun Końskie przegrywa u siebie z GKS-em Rudki [wideo, zdjęcia]

W niedzielę Neptun Końskie na stadionie przy ulicy Sportowej podjął GKS Rudki w ramach 6. kolejki rozgrywek w Hummel IV Lidze. Mimo wyrównanej walki gospodarze przegrali spotkanie 1:2.

Obie drużyny podczas niedzielnego meczu dobrze się zaprezentowały, jednak już w pierwszej jego części rywale wyszli na prowadzenie. Doping kibiców żółto-niebieskich nie ustawał, jednak przeciwnikom w drugiej połowie udało się powiększyć przewagę. Bramka ta wzbudziła wiele kontrowersji wśród zgromadzonych kibiców oraz zawodników – uważali oni, że jeden z piłkarzy GKS-u Rudki był na spalonym. W 83 minucie konecczanie wskutek faulu zawodnika gości tuż przed polem karnym otrzymali rzut wolny. Mimo ustawionych defensywnie zawodników z Rudek pięknego gola kontaktowego strzelił Eryk Borczyński. Od tej pory żółto-niebiescy tworzyli coraz więcej akcji, nie udawało się jednak przekształcić ich w bramki, a przez nerwy spowodowane kończącym się czasem często tracili piłkę. Niestety ekipie z Końskich nie udało się wyrównać liczby goli, mecz zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść gości.

Po sześciu meczach Neptun Końskie na swoim koncie ma jedną wygraną, jeden remis i cztery porażki, co plasuje drużynę na przedostatniej, 17. pozycji w tabeli. GKS Rudki dzięki wygranej w Końskich został wiceliderem Hummel IV Ligi.

Następne dwa spotkania żółto-niebiescy rozegrają na wyjeździe – w sobotę 18 września ze Starem Starachowice, w sobotę 25 września z Wierną Małogoszcz, a na stadionie przy ulicy Sportowej zawodników Neptuna ponownie zobaczymy w niedzielę 3 października, kiedy to podejmą Lubrzankę Kajetanów.

Neptun Końskie – GKS Rudki 1:2 (0:1)
Skład Neptuna: Herda, Skalski, Bińkowski (Maciejewski), Błach (Pilarski), Grzegorz Obuch, I. Wasik (F. Wasik), Kwiecień (Borczyński), Górecki (Będkowski), Castillo, Banasik, Błaszczyk
Gol dla Neptuna: Borczyński