Neptun ogrywa u siebie AKS Busko-Zdrój [wideo, zdjęcia]

W pierwszym meczu na własnym boisku rundy wiosennej sezonu 2022/2023 w Świętokrzyskiej Hummel IV Lidze Neptun Końskie pokonał AKS Busko-Zdrój 1:0. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania, zdjęć oraz pomeczowego wywiadu z trenerem Arkadiuszem Bilskim.

Pierwsza połowa nie obfitowała w ładne akcje, ale i tak więcej do powiedzenia mieli żółto-niebiescy. Natomiast drugie 45 minut to już kompletna dominacja gospodarzy. Busko grało bardzo nisko, zespół ten cofał się całymi formacjami, a nasi piłkarze konsekwentnie rozgrywali piłkę do przodu – rajdami od czasu do czasu szarpali Banasik, Castillo, czy Raczyński. Jedynego gola w meczu jednak po zamieszaniu w polu karnym zdobył nowy nabytek zespołu – Damian Grudnik.

Warto odnotować, że w przerwie meczu burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz jego zastępca Krzysztof Zieliński wręczyli statuetki „Przyjaciel sportu” dla sponsorów Neptuna – przedstawicieli firm PSS Społem oraz Optotom.

Po tej wygranej Neptun zajmuje 9. miejsce w tabeli Hummel IV Ligi, mając do rozegrania o jeden mecz więcej niż większość ekip (przeniesione starcie ze Starem Starachowice). W sobotę o 16:00 nasi piłkarze na wyjeździe zagrają z GKS-em Nowiny, który jest na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wideo ze skrótem spotkania oraz wywiadem z trenerem konecczan Arkadiuszem Bilskim.

Neptun Końskie – AKS Busko-Zdrój 1:0 (0:0)
Neptun: Herda, Maciejewski (Wojna), Skalski, Piotrowski, Marcinkowski (Wasik Igor), Grudnik, Kwiecień, Raczyński (Wasik Filip), Markowicz, Banasik, Castillo (Akbarov).