REKLAMA

Neptun pewnie zwycięża derby powiatu koneckiego [wideo, zdjęcia]

W sobotę na stadionie gminnym w Radoszycach odbyły się derby IV ligi Świętokrzyskiej. Partyzant Radoszyce podjął u siebie Neptuna Końskie. Mecz zwyciężyli goście pokonując radoszyczan wynikiem aż 1 do 5.

REKLAMA

Przez pierwszą połowę prowadził Neptun Końskie wysuwając się na prowadzenie dwoma golami, które zdobyli Karol Armata i Krzysztof Pach. Bramkę kontaktową radoszyczanie strzelili dopiero w ostatniej minucie pierwszej części spotkania, a do bramki posłał ją Paweł Laskowski. Pełni nadziei radoszyccy kibice nie byli jednak zachwyceni, gdy kilka minut po starcie drugiej odsłony piłkarze Neptuna posłali piłkę do bramki Partyzanta po raz trzeci. Druga połowa była dominacją koneckich piłkarzy nad radoszyczanami – w przeciągu dwóch minut zawodnicy Neptuna posłali dwa celne strzały do siatki Partyzanta.

REKLAMA

Partyzant Radoszyce przegrał jak dotąd wszystkie swoje IV-ligowe spotkania w tym sezonie i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Podczas czterech meczów stracił 17 bramek. Mecz z Neptunem był jednak przełomem dla radoszyckiej drużyny – strzelili oni swoją pierwszą bramkę w rundzie jesiennej.

Piłkarze Neptuna Końskie jak dotąd mają trzy wygrane oraz jedną przegraną na koncie.

Derby powiatu koneckiego przyciągnęły na trybuny wielu kibiców zarówno z Radoszyc, jak i z Końskich. Neptunowi na trybunach radoszyckiego stadionu kibicował między innymi wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

Już za tydzień w niedzielę o godzinie 17 Neptun Końskie podejmie na stadionie przy ulicy Sportowej Olimpię Pogoń Staszów, a Partyzant zagra na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn.

Partyzant Radoszyce – Neptun Końskie 1:5 (1:2)

Gole dla Neptuna: Pach (2), Kwiecień, Armata, Markowicz.
Neptun: Herda, Kwiecień, Armata, Sroka, Sztandera, Wojna, Urban, Sierszyński, Markowicz, Pach, Kotarzewski, Kowalski, Pilarski, Dajer, Skoczylas, Milcarz, Białas.

Bramki dla Partyzanta: P. Laskowski.
Partyzant: Kaszuba, Cegieła, Pałka, Gola, Winckowicz, Piwowarczyk, Nieszporek, Dymek, P. Laskowski, Szustak, Płyta, K. Laskowski, Basiak, Mechelewski, Pękala, Kabała.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *