Neptun pewnie zwycięża i awansuje w Pucharze Polski [zdjęcia]

Neptun Końskie w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski pewnie zwyciężył w sobotę z Lubrzanką Kajetanów grając na wyjeździe. Bohaterami spotkania zostali strzelcy goli: Karol Armata i Krzysztof Pach. Dla trenera Jarosława Komisarskiego był to bardzo udany debiut w meczu o punkty.

Początek meczu był wyrównany, a momentami nerwowy. W 26 minucie Jan Sroka po starciu głowami pod bramką gospodarzy z obrońcą Lubrzanki musiał opuścić boisko, ponieważ miał rozcięty łuk brwiowy i został zabrany do szpitala. Jego miejsce na boisku zajął Karol Dajer. Tuż przed przerwą przepięknym strzałem z rzutu wolnego wynik otworzył Karol Armata.

Druga odsłona to częstsze ataki gospodarzy, ale i kontrola gry przez piłkarzy Neptuna. Jedna ze składnych akcji naszego zespołu zakończyła się sukcesem i po strzale Krzysztofa Pacha w 75 minucie było już 0:2. Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania, a to oznacza, że żółto-niebiescy zagrają w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Lubrzanka Kajetanów – Neptun Końskie 0:2 (0:1)
Gole: Armata, Pach
Neptun: Herda, Maciejewski, Zacharski, Sierszyński, Kwiecień, Markowicz, Armata, Sroka, Urban, Skoczylas, Pach. Ławka: Piątkowski, Kowalski, Skalski, Pilarski, Białas, Dajer