Neptun po dzielnej walce uległ Legii Warszawa [wideo, zdjęcia]

Nie można odmówić walki podopiecznym trenera Arkadiusza Jarząba. Mimo tego koneccy juniorzy przegrali u siebie z Legią Warszawa w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana. Oczywiście przeważali przyjezdni, ale nasi też dochodzili do sytuacji bramkowych. Takowe dwie miał choćby Piotr Zieliński, ale raz za lekko uderzył piłkę w sytuacji sam na sam, drugim razem zabrakło nieco szczęścia. Do przerwy było jednak 0:1 dla Legii, a gola w 39. minucie zdobył Michał Góral.

Druga odsłona to już niestety niemal całkowita dominacja warszawskiego teamu. Nasi się pogubili, widać było wiele niedokładnych podań, a w środku pola mieliśmy spore problemy nawet z przyjęciem piłki. Ataki Neptuna rozbijały się o obronę Legii, a przez długie okresy gry zawodnicy trenera Jarząba nie potrafili wyjść z własnej połowy. Odnotować należy kilka niezłych strzałów z daleka i dobrze rozgrywane przez MKS stałe fragmenty gry.

Na wielkie pochwały zasługuje natomiast Michał Wodecki. Nasz golkiper wielokrotnie ratował zespół przed utratą kolejnych goli.  Niestety Wodecki nie był w stanie obronić wszystkiego. W 59 minucie na 0:2 podwyższył ponownie Góral. Kolejne minuty to ciągłe ataki Legii. Już w doliczonym czasie przyniosły one skutek, szybką kontrę wykończył Mateusz Szwed tym samym ustalając wynik na 0:3.

Neptun Końskie - Legia Warszawa CLJ 36

Po tym starciu Neptun wciąż ma na swoim koncie tylko pięć oczek i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Za tydzień nasi zagrają bardzo ważny mecz w Bełchatowie z przedostatnim w tabeli GKS-em. To zespół będący w zasięgu młodych zawodników Neptuna.  19-go listopada konecczanie na wyjeździe powalczą z UKS-em SMS-em Łódź, a na zakończenie jesiennych gier 26-go listopada u siebie podejmą bardzo silną Jagiellonię Białystok.

Neptun Końskie: Wodecki, Sztandera, Kulczyński, Skalski, Banasik, Nowakowski, Kowalczyk, Wiaderny, Madej, Kijewski, Zieliński. Ławka: Woźnica, Broniewski, Gonerak, Kos, Młodziński, Staromłyński.

Legia Warszawa: Burta, Leleno, Olszewski, Pietrzyk, Bondarenko, Waniek, Cichocki, Orlik, Góral, Rymek, Olejarka. Ławka: Bąbel, Sobczyk, Potrzebowski, Zychowicz, Aftyka, Agnyziak, Szwed.

Gole: Michał Góral – 2; Mateusz Szwed.