Neptun po walce ogrywa Naprzód Jędrzejów! [wideo, zdjęcia]

Znakomity wynik w IV lidze w niedzielę zanotował Neptun Końskie. Piłkarze z Końskich zwyciężyli z Naprzodem Jędrzejów po spotkaniu pełnym emocji i dobrych momentów obu drużyn. Konecczanie zwycięstwo zapewnili sobie dwiema bramkami zdobytymi w ostatnich minutach.

Spotkanie rozpoczęło się na obiekcie przy ulicy Sportowej w Końskich w niedzielę o godzinie 17:30. Co ciekawe grupa kibiców nie została wpuszczona na stadion przez policję z uwagi na braki osłon ust oraz nosa, a te nakazują mieć obowiązujące przepisy sanitarne. Na samym obiekcie zajęte może być zaś tylko 50% miejsc.

Spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi Neptuna, która zaowocowała bramką Krzysztofa Słabego w 8. minucie. Do przerwy goście wyrównali po samobójczym trafieniu Adama Sierszyńskiego. Mimo optycznej przewagi konecczan pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Drugie 45 minut to podobny scenariusz: częstsze ataki Armaty i spółki i kontry ekipy z Jędrzejowa. Gra toczona była w szybkim tempie, a naszych wspierała z trybun też spora grupka kibiców. Bramek jednak długo nie było. To zmieniło się w ostatniej minucie gry. Po ładnej akcji bardzo precyzyjnym strzałem gola na 2:1 zdobył Patryk Kwiecień. Kilka chwil później już w doliczonym czasie atomowym uderzeniem wynik ustalił Karol Armata. Ostatecznie Neptun Końskie pokonał Naprzód Jędrzejów 3:1. To oznacza, że po 3 kolejkach zawodnicy trenera Jarosława Komisarskiego mają 6 punktów na koncie i zajmują szóste miejsce w tabeli IV Ligi.

A już w sobotę derby powiatu koneckiego. Na stadionie przy ulicy Krakowskiej w Radoszycach miejscowy Partyzant podejmie Neptuna. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Neptun Końskie – Naprzód Jędrzejów 3:1 (1:1)
Gole dla Neptuna: Słaby, Kwiecień, Armata
Neptun: Herda, Markowicz, Zacharski, Sierszyński, Kwiecień, Słaby, Armata, Sztandera (Skoczylas), Wojna, Urban, Pach (Sroka)