Neptun pokonuje Arkę Pawłów. Herda broni karnego [zdjęcia]

W swoim drugim meczu sezon 2023/2024 Neptun Końskie notuje drugą wygraną. W niedzielę na stadionie przy ulicy Sportowej żółto-niebiescy 1:0 pokonali Arkę Pawłów. W drugiej połowie rzut karny obronił Łukasz Herda.

Neptun w pierwszej odsłonie zaprezentował kilka składnych akcji, ale i goście nie byli drużyną „bez zębów”. To jednak żółto-niebiescy trafili do siatki rywali za sprawą Michała Smolarczyka. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym meczu.

Druga odsłona to dalej wyrównana gra obu zespołów. Jednak najlepszą okazję do zdobycia bramki miała Arka. W 78′ minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego, a to dlatego że znakomicie interweniował kapitan Neptuna – Łukasz Herda.  Ostatecznie Neptun Końskie pokonał Arkę Pawłów 1:0.

W przyszły weekend konecczanie na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Kunów.

Neptun Końskie – Arka Pawłów 1:0 (1:0)
Gol: Michał Smolarczyk
Neptun: Herda, Maciejewski, Smolarczyk, Kwiecień, Siadzko, Pańtak, Wojna, Musielewicz, Markowicz, Filip Wasik, Banasik. Ławka: Kaczmarek, Pakuła, Skalski, Marcinkowski, Igor Wasik, Raczyński, Szczot, Siudak, Grudnik.