Neptun pokonuje Orlęta. Świetna passa trwa! [wideo, zdjęcia]

Osiem meczów, siedem zwycięstw i jeden remis. Neptun Końskie idzie w tym sezonie przez IV Ligę jak burza! W niedzielę kolejną ofiarą naszych piłkarzy zostały Orlęta Kielce. Żółto-niebiescy pewnie zwyciężyli na swoim boisku 2:0, choć na pewno nie był to łatwy do wygrania mecz.

Konecczanie będący liderami rozgrywek w niedzielne popołudnie podejmowali piątą w tabeli drużynę Orląt Kielce. Pierwsze 45 minut było wyrównane, a oba zespoły kreowały sobie ciekawe sytuacje. Przeważali jednak żółto-niebiescy, a o gola pokusić mogli się choćby Grudnik czy Raczyński.

Początek drugiej połowy to ataki gości i kąśliwe kontry naszych piłkarzy. Jedna z takich akcji zakończyła się strzałem z rogu pola karnego, bramkarz kielczan wybił piłkę przed siebie, dopadł ją Patryk Kwiecień i mieliśmy 1:0. Od tego momentu choć Orlęta od czasu do czasu podchodziły pod pole karne strzeżone przez Herdę to Neptun w pełni, mądrze kontrolował grę. Po kilkunastu minutach, po indywidualnym rajdzie piłkę do siatki rywali wpakował Damian Grudnik, tym samym ustalając wynik na 2:0.

Konecczanie umacniają się na pozycji lidera rozgrywek, choć zawodnicy Klimontowianki i Buska depczą im po piętach. Za tydzień nasz zespół zagra na wyjeździe z Moravią Morawica.

Neptun Końskie – Orlęta Kielce 2:0