Neptun przegrywa na wyjeździe, strzelanina w Radoszycach!

Młodzi piłkarze z Radoszyc znów stanęli na wysokości zadania! Na własnym boisku w niedzielę aż 6:2 pokonali Nidziankę Bieliny. Neptun Końskie przegrał na wyjeździe z teoretycznie słabszym Alitem Ożarów.

Dobrej gry Partyzanta ciąg dalszy. W niedzielę o 14.00 na stadionie przy ulicy Krakowskiej podopieczni Jarosława Komisarskiego podejmowali sąsiadującą z nimi w tabeli Nidziankę Bieliny. Spotkanie zaczęło się od spokojnej gry i badania przeciwników. Po pierwszych 15. minutach do ataku rzucili się Radoszyczanie. Za faul na Kopycińskim arbiter podyktował rzut karny, który na gole pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki zamienił kapitan zespołu Robert Zagdan. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol. Piękną zespołową akcje wykończył Jakub Jaśkiewicz.

Partyzant Radoszyce - Alit Ożarów 09

Początek drugiej połowy to mocne uderzenie Partyzanta. Gołuch strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego i w 51.  minucie było 3:0. Przy tym wyniku gospodarze oddali inicjatywę gościom.  W 60. i w 64. Mateusz Pindra strzela radoszyczanom dwa gole, jest 3:2, a na boisku panuje chaos. Jednak piłkarze trenera Komisarskiego szybko go opanowują i udaje im się zdobyć kolejne gole: w 79. minucie ponownie trafia Jaśkiewicz, w 82. Korol i w 88. Papros. –„Fantastycznie zagrali dziś chłopcy. Zwłaszcza druga połowa była pod nasze dyktando. Przyjezdni mieli najwyżej kilka minut inicjatywy w tym starciu. Udało nam się wygrać i pniemy się w górę tabeli. W drużynie panuje świetna atmosfera i mam nadzieję, że uda nam się pokonać jeszcze niejednego faworyta w tym sezonie. Słowa pochwały dla moich graczy należą się tym bardziej, że Nidzianka to niezwykle doświadczony zespół. My grając niemal samymi młodymi chłopakami idealnie potrafiliśmy wykorzystać ich każde potknięcie.”  – opowiedział nam Jarosław Komisarski.

Partyzant Radoszyce – Nidzianka Bieliny 6:2

Partyzant: Mazur Mateusz, Papros, Miśtal, Stawiak (60′ Idzikowski – ostatnio dołączył do zespołu), Gołuch, Zagdan, Mazur Tomasz (46′ Andrij Korol), Opara (82′ Nieszporek), Grudzień, Jaśkiewicz, Kopyciński (75′ Maciej Mazur)

Bramki: Zagdan, Jaśkiewicz – 2, Korol, Papros, Gołuch – dla Partyzanta. Pinda – 2 dla Nidzianki.
O wiele gorsze nastroje w ten weekend mogą mieć fani Neptuna Końskie. Drużyna Waldemara Szpiegi przegrała na wyjeździe 2:1, a jedynego gola zdobył Marcel Cieślik. Poza trafieniem konecczanie mieli mnóstwo sytuacji. Pach zmarnował trzy setki, a Armata trafił w słupek. Dodatkowym zmartwieniem dla zespołu jest kontuzja, której doznał Michał Prus-Niewiadomski. Po 10. kolejce IV ligi Partyzant awansuje na 5. miejsce w tabeli, wyprzedzając tym samym Neptuna Końskie, który najprawdopodobniej znajdzie się na 7. lokacie.

Alit Ożarów 2:1 MKS Neptun Końskie

Neptun: Herda – Sztandera, Prus-Niewiadomski (30′ Majchrzak), Wojna, Skalski – Niebudek (40′ Sroka), Gardynik (46′ Cieślik), Babin, Szymkiewicz – Armata, Pach.

Bramki: Cieślik – dla Neptuna; Dwojak, Zdybski – dla Alitu.