REKLAMA

Neptun remisuje z Klimontowianką Klimontów [wideo, zdjęcia]

Wielkie emocje przyniósł pierwszy mecz Neptuna Końskie w roli gospodarzy w sezonie 2021/2022 w IV Lidze Świętokrzyskiej. Żółto-niebiescy podjęli dziś na stadionie przy ulicy Sportowej Klimontowiankę Klimontów. Po trudnym spotkaniu konecczanie wywalczyli remis 2:2.

REKLAMA

Spotkanie z Klimontowianką podsumował w rozmowie z nami trener Neptuna Arkadiusz Bilski.

„Graliśmy z bardzo wymagającym przeciwnikiem, dobrze operującym piłką. Ewidentnie na pierwszy rzut oka było widać, że lepiej sobie radzą na boisku, jeśli chodzi o utrzymanie się przy piłce. My musieliśmy z tego meczu wyciągnąć to, co dla nas istotne, jeśli chodzi o zaangażowanie, wolę walki i o przeciwstawienie się dobrze operującemu piłką przeciwnikowi. To się udało zrobić, nagroda przyszła w samej końcówce meczu, ale szacunek dla zawodników, że wierzyli od początku do końca, że to się da zrobić. Jeśli pospuszczaliby głowy myślę, że ten wynik byłby korzystny dla przeciwnika […] Doszło kilku zawodników, mam nadzieję, że kontuzje już nas nie będą dotykać i tych zawodników będziemy mieli do dyspozycji, będzie większa możliwość rotacji czy zmian, jeśli chodzi o boisko. Choć dziś te zmiany myślę, że przyniosły efekt końcowy w postaci jednego punktu. Ten punkt szanujemy, bo graliśmy z niezłym przeciwnikiem” – relacjonuje nam Arkadiusz Bilski.

REKLAMA

Żółto-niebiescy zmagania w minionym sezonie skończyli na 14. miejscu w tabeli IV ligi, a dzisiejszy rywal konecczan z pozycji lidera awansował z klasy okręgowej. Zarówno Neptun, jak i Klimontowianka swoje pierwsze mecze w tym sezonie przegrali.

Następne spotkanie żółto-niebiescy rozegrają na wyjeździe w niedzielę o godzinie 17:00 z Moravią Morawica. Po raz kolejny piłkarzy Neptuna na stadionie przy ulicy Sportowej będziemy mogli zobaczyć w sobotę 28 sierpnia – podejmą wtedy GKS Nowiny.

Neptun Końskie – Klimontowianka Klimontów 2:2 (1:1)
Skład Neptuna: Herda, Maciejewski, Bińkowski, Skalski (Wojna), Szabat (F. Wasik), Kwiecień, Borczyński (Obuch), Sztandera (Będkowski), Górecki, Banasik (Pilarski), Białas
Gole dla Neptuna: Banasik, F. Wasik

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *