Neptun remisuje z Wierną, Partyzant przegrywa z liderem [retransmisja, zdjęcia]

W ramach 31. kolejki IV Ligi Świętokrzyskiej spotkania rozgrywały dwie drużyny z powiatu koneckiego. Partyzant Radoszyce w sobotę na wyjazdowym meczu uległ liderom tabeli – Czarnym Połaniec wynikiem 6:0. Neptun Końskie zremisował z Wierną Małogoszcz 1:1.

Retransmisja meczu Neptun Końskie – Wierna Małogoszcz:

Poziom spotkania Neptuna Końskie z Wierną Małogoszcz początkowo nie wyglądał zbyt dobrze. Obie drużyny grały chaotycznie, szybko traciły piłkę. Gra znacznie poprawiła się po pierwszym golu gości w 40. minucie. Nie trzeba było długo czekać i jeszcze w pierwszej połowie pod koniec regulaminowego czasu gry żółto-niebieskim udało się zremisować dzięki wspaniałej bramce Patryka Kwietnia. W drugiej części meczu obie drużyny walczyły zacięcie, pojawiło się też wiele żółtych kartek dla zawodników z obu drużyn, jednak do końca spotkania żadnej z ekip nie udało się strzelić gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Warto dodać, że był to pierwszy mecz Neptuna Końskie, podczas którego po przerwie epidemicznej pojawili się kibice.

Po 31. kolejce Neptun zajmuje 15. miejsce w tabeli z bilansem 10 wygranych, 6 remisów i 13 przegranych. Ich niedzielny rywal znajduje się na 11. lokacie. W środę podopieczni Waldemara Szpiegi zmierzą się na wyjeździe ze Starem Starachowice zajmującym 9. miejsce w IV lidze.

Neptun Końskie – Wierna Małogoszcz 1:1 (1:1)
Skład Neptuna: Herda, Maciejewski, Kwiecień (Piątkowski), Obuch, Armata (Wasik), Skoczylas, Markowicz (Urban), Sochacki, Pach, Zacharski, Białas.
Gol dla Neptuna: Kwiecień

Zdjęcia z meczu Neptun Końskie – Wierna Małogoszcz:

W minioną sobotę w Połańcu na jednej murawie spotkali się zawodnicy drużyn, które dzieli największa przepaść punktowa w IV Lidze Świętokrzyskiej. Mowa tu o liderach tabeli – Czarnych Połaniec i zajmujących ostatnie miejsce zawodnikami Partyzanta Radoszyce. Czarni do tego spotkania podchodzili jako zdecydowany faworyt i mimo bezbramkowego remisu po pierwszej połowie spotkania, przez drugie 45 minut gry zmiażdżyli Partyzanta wynikiem 6:0.

Zawodnicy z Radoszyc mają na swoim koncie 3 wygrane, 4 remisy i aż 22 przegrane. Ponadto Partyzant jako pierwsza drużyna w tabeli zbliża się do granicy stu straconych bramek – obecnie jest ich 96. W środę radoszyczanie zmierzą się na stadionie przy ulicy Krakowskiej z Naprzodem Jędrzejów zajmującym przedostatnie, 19. miejsce w tabeli.

Czarni Połaniec – Partyzant Radoszyce 6:0 (0:0)
Skład Partyzanta: Kaszuba, Kulczyński, Kabała, Pałka, Laskowski, Mularczyk (Sztandera), Wojna, Pilarski, Pękala, Sobczyk, Szustak.