REKLAMA

Neptun rozpoczął przygotowania. Z nowym partnerem i testowanymi graczami [wideo, zdjęcia]

Z nowym partnerem w postaci koneckiej filii Banku BNP Paribas oraz wieloma testowanymi zawodnikami w poniedziałek MKS Neptun Końskie rozpoczął przygotowania do sezonu 2022/2023 w Hummel IV Lidze Świętokrzyskiej. Zawodników odwiedziliśmy z naszą kamerą.  

REKLAMA

Na pierwsze zajęcia prowadzone przez trenera Arkadiusza Bilskiego po letniej, między sezonowej przerwie przybyło ponad dwudziestu zawodników, a w tym gronie znalazło się wielu piłkarzy, którzy przechodzić będą w klubie kilkudniowe testy. Na tej inauguracji przygotowań gościła też przedstawicielka nowego partnera klubu – Banku BNP Paribas –„Nasza drużyna zwiększyła się o nowego partnera. Jest nim Bank BNP Paribas i pani Katarzyna Nowak” – mówi Bartłomiej Gad, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Neptun Końskie.

Oddział Banku BNP Paribas mieści się w Końskich przy ulicy Księdza Granata 3. Katarzyna Nowak cieszy się na współpracę z koneckim klubem piłkarskim –„Nie wiele jest na świecie przykładów tak długotrwałych związków marek z dyscyplinami sportu jak 40-letni mariaż Banku BNP Paribas z tenisem. To dużo więcej niż sponsoring, to trwały element wizerunkowy banku oraz ogromna pasja do sportu. Jak to się zaczęło? W 1973 roku Francuska Federacja Tenisowa zwróciła się do Banku BNP Paribas  o wsparcie finansowe, a w zamian za to zaproponowali obstawienie kortów tenisowych banerami banku. Z racji, że historia lubi się powtarzać jestem pewna, że lokalna współpraca Banku BNP Paribas z MKS Neptun Końskie równie owocnie się rozwinie” – mówi Katarzyna Nowak, dyrektor centrum doradczego BNP Paribas w Ostrowcu Świętokrzyskim.

REKLAMA

Bank działający także w Końskich chętnie angażuje się w akcje społeczne, a w tym przypadku wesprze konecki klub piłkarski. O działaniach BNP Paribas więcej opowiada Katarzyna Nowak –„Na przykład We Love Cinema to historia stulenia Banku BNP Paribas z kinem na całym świecie, czy fundacja z programem stypendialnym „Klasa” dla uczniów z mniejszych miejscowości. Poza tym troska o środowisko naturalne jest jednym z kluczowych zobowiązań banku. Nasze hasło to Bank Zielonych Zmian. Stawiamy na zrównoważony rozwój, którego głównym celem jest wspieranie klientów w transformacji energetycznej. Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie BNP Paribas oddział w Końskich przy ulicy Granata rozpoczyna przygodę z klubem MKS Neptun Końskie. Z wielką przyjemnością weźmiemy udział w każdej inicjatywie i przedsięwzięciu tego klubu” 

Na pierwszym treningu przed nowym sezonem zawodników powitali trener Arkadiusz Bilski oraz prezes klubu Bartłomiej Gad:

„Bardzo się cieszę, że jesteśmy, cieszę się, że są z nami nowi ludzie. Mamy teraz czas by spokojnie przygotować się do pierwszego meczu. Fajnie się złożyło, że pierwsza kolejka jest u nas. Później mamy wyjazd do Starachowic, a trzecia kolejka również u nas. Dwa weekendy pod rząd będziemy mieli u siebie i będzie możliwość pokazać się przed naszą liczną publicznością. Celem jest budowa tego zespołu by był coraz mocniejszy. Chciałbym byśmy na koniec sezonu zajęli lepsze miejsce niż to było teraz. Chciałbym śmiało o tym mówić i mówimy o tym od pewnego czasu, że celem tej pracy jest awans do III Ligi i to będziemy chcieli zrealizować. To oczywiście plan na pewien okres czasu” – przemawiał prezes Gad.

Wśród piłkarzy, którzy pojawili się w klubie widać wiele nowych twarzy. To efekt testów, które żółto-niebiescy organizują w lipcu –„Do naszej drużyny dołączyli zawodnicy testowani. Przez najbliższe siedem dni na treningach będziemy mieli możliwość obserwacji graczy, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu. Wszystkim życzymy powodzenia, trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się pozyskać nowych zawodników, którzy wzmocnią nasz zespół i będą stanowili o jego sile” – informuje prezes Gad.

O tym jak ostatecznie będzie wyglądać kadra Neptuna na nową kampanię dowiemy się pod koniec okresu przygotowawczego. A już środę żółto-niebiescy rozegrają pierwszy mecz sparingowy – na wyjeździe zmierzą się z Szydłowianką Szydłowiec.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Neptun rozpoczął przygotowania. Z nowym partnerem i testowanymi graczami [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Sparing: Szydłowianka Szydłowiec - Neptun Końskie 2:1 | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *