REKLAMA

Neptun w trakcie przygotowań. Jak przebiegają? [wideo]

Za Neptunem Końskie już większość okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023 w Hummel IV Lidze. Co zmieniło się w zespole? Jak przebiegały sparingi? O tym w materiale. 

REKLAMA

Za żółto-niebieskimi już cztery mecze sparingowe. Mimo różnych wyników szkoleniowiec zespołu Arkadiusz Bilski jest zadowolony z postawy swoich graczy w meczach towarzyskich –„Jestem zadowolony jeśli chodzi o podejście i sposób w jaki próbowaliśmy rozgrywać te sparingi. Myślę, że idzie to w dobrym kierunku, bo wyglądało to momentami bardzo solidnie. Oczywiście jest wiele do poprawy, bo zawsze będzie i po to się trenuje by podnosić swoje umiejętności. Mam nadzieję, że liga nas pozytywnie zweryfikuje jeśli chodzi o wyniki i to będzie najistotniejsze jeśli chodzi o ten okres przygotowawczy” – mówi trener Arkadiusz Bilski.

I tak konecczanie w ostatnich tygodniach przegrali ze Skalnikiem Sulejów oraz Szydłowianką Szydłowiec, zremisowali z Ceramiką Opoczno oraz wygrali z Oskarem Przysuchą.

REKLAMA

We wszystkich meczach udział brali testowani zawodnicy, a ich postawę komentuje trener Bilski  –„Wygląda to bardzo solidnie. Kwestia teraz przełożenia tego na ligę i na mecze o punkty, bo to będzie ta istota sprawy. Co do samych zawodników to można być bardzo pozytywnie zaskoczonym. Ci którzy dołączyli do naszego zespołu prezentują się bardzo dobrze na tle kadry i myślę, że będzie to wydatna pomoc jeśli chodzi o rzeczy związane z meczami ligowymi” – ocenia szkoleniowiec i dodaje –„Myślę, że ten skład, który jest na dziś to będzie docelowym składem, z którego będziemy korzystać w lidze” . 

Zarząd Neptuna Końskie póki co nie ujawnia pełnej kadry zespołu na nową kampanie. Wiemy, że do klubu przyszli wcześniej już związani z żółto-niebieskimi: Bracia Filip i Igor Wasikowie z akademii Raków Częstochowa, Paweł Markowicz ostatni występujący w Pogoni Staszów i prawdopodobnie Bartek Sztandera niegdyś trzon zespołu walczącego w Centralnej Lidze Juniorów. Z kolei zupełnie nowym nabytkiem jest grający na pozycji Napastnika Szymon Wójciak,  w poprzednich sezonach grający w NKP Podhale Nowy Targ oraz ostatni rok w AP Profi Kraków.

O innych transferach póki co nie wiemy, ale pełną kadrę Neptuna przed startem nowych rozgrywek z pewnością Państwu jeszcze zdążymy przedstawić.

Ostatni mecz towarzyski nasi piłkarze rozegrają 6 sierpnia w Starachowicach z miejscowym Starem. Początek nowego sezonu w niedzielę 14 sierpnia. Żółto-niebiescy podejmą wtedy Klimontowiankę Klimontów.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *