Neptun walczył z Naprzodem Jędrzejów [wideo, zdjęcia]

W ramach 13. kolejki IV Ligi liderzy z Końskich podejmowali na własnym boisku trzecią drużynę tabeli, czyli Naprzód Jędrzejów. Od początku było wiadomo, że czeka nas wyrównany pojedynek.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę o dosyć nietypowej dla piłkarzy porze, bo o 10.00 rano. Neptun wyszedł na murawę osłabiony, bowiem Szymkiewicz i Armata musieli pauzować za kartki zobaczone podczas poprzednich starć. Jednak kibice od początku nie mogli być uśpieni. Mecz stał na wysokim poziomie, a obie strony stawiały na zwycięstwo raz po raz rzucając się do ataku. Już w 17.minucie nasi zostali w pełni obudzeni. Wtedy to Naprzód wyszedł na prowadzenie po trafieniu Tomasz Puchrowicza. Zawodnik ten wykorzystał zamieszanie w polu karnym Neptuna po rzucie rożnym.

Na szczęście podopieczni trenera Waldemara Szpiegi odpowiedzieli już po 10 minutach. Gola na 1:1 zdobył Krzysztof Pach. Bramkę tę wypracował Piotr Zieliński. Młody snajper ograł bramkarza, oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca. Ta spadła pod nogi Krzysztofa Pacha, który już bez problemów skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie więcej sytuacji mieli goście. Największe zagrożenie pod naszą bramką stwarzał Piotr Pawłowski. Jednak jego strzały albo wybijał nasz golkiper Łukasz Herda albo były po prostu niecelne. Konecczanie nieco opadli z sił, a samo spotkanie było rozgrywane na nieco mniejszym tempie. Mimo to mecz należałoby zakwalifikować do tych bardzo ładnych i emocjonujących. Ostatecznie zakończył się on remisem 1:1.

Jeżeli Zdrój Busko Zdrój wygra swoje sobotnie spotkanie z Łysicą Bodzentyn to Neptun spadnie na drugie miejsce w tabeli IV Ligi. Przypominamy, że jutro w Morawicy swój mecz w 13 kolejce rozegra Partyzant Radoszyce. Natomiast w przyszłą sobotę oba koneckie kluby także zagrają spotkania wyjazdowe. Neptun z Kamienną w Brodach, a Partyzant w Ożarowie z Alitem.

Neptun Końskie – Naprzód Jędrzejów 1:1
Gol dla Neptuna: Krzysztof Pach
Neptun: Herda, Dutkiewicz, Maciejewski, Skalski, Piwowar, Zieliński, Pach (Sztandera), Sroka, Gardynik (Supierz), Rechowicz, Taler (Banasik).