Neptun wygrywa ostatni sparing. Po zaciętym boju [wideo, zdjęcia]

W ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej sezonu 2021/2022 Neptun Końskie pokonał Skalnik Sulejów 3:2 na stadionie ZOSiR przy ulicy Maratońskiej. Mecz mógł się podobać kibicom, a walka obu zespołów była bardzo wyrównana.

Skalnik to zespół znajdujący się w środku tabeli IV Ligi Łódzkiej i prezentujący naprawdę przyzwoity poziom. Początkowo to właśnie goście dominowali i nawet wyszli na prowadzenie. Po kilku minutach wyrównał Grzegorz Obuch. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem remisowym 1:1.

W drugiej odsłonie konecczanie dorzucili jeszcze dwa trafienia – gole zdobyli: ponownie Grzegorz Obuch oraz Patryk Kwiecień. Ekipa z Sulejowa odpowiedziała jedną bramką i ostatecznie żółto-niebiescy wygrali ten sparing 3:2.

Neptun Końskie – Skalnik Sulejów 3:2 (1:1)
Gole dla Neptuna: Obuch – 2; Kwiecień

To był już ostatni test mecz Neptuna przed startem wiosny w IV Lidze Świętokrzyskiej. Przypomnijmy, że piłkarze Arkadiusz Bilskiego w tę zimę wygrali z takimi rywalami jak Ceramika Opoczno, MGKS Drzewica, Pilica Przedbórz, wspomniany Skalnik Sulejów oraz Szydłowianka Szydłowiec, zremisowali ze Spartakusem Daleszyce oraz przegrali jeden mecz – z Oskarem Przysucha.

Powrót zmagań w IV Lidze zaplanowano na niedzielę 13 marca. Wtedy to żółto-niebiescy o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Sportowej zmierzą się z Nidą Pińczów. Wcześniej tego samego dnia na stadionie ZOSiR Końskie przy ul. Maratońskiej odbędą się testy piłkarskie dla roczników 2005-2010, przybędą na nie skauci z ligowych zespołów z całego kraju.