REKLAMA

Neptun zaczyna bój o awans. Partyzant o jak najlepsze miejsce

Wszystko wskazuje na to, że już w niedzielę wystartuje runda wiosenna w piłkarskiej IV Lidze. Wiadomo już, że spotkanie Partyzanta odbędzie się zgodnie z planem, spotkanie Neptuna zostało przełożone. W tych rozgrywkach Neptun Końskie jest liderem, a Partyzant Radoszyce zajmuje dobre siódme miejsce. 

REKLAMA

W Neptunie Końskie doszło do dosyć znaczących zmian kadrowych. Z drużyny odszedł rezerwowy bramkarz Tomasz Surma, a także podstawowi zawodnicy: Łukasz Rechowicz i Marcin Taler. Na ich miejsce sprowadzono mającego doświadczenie w Ekstraklasie Łukasza Szymoniaka. Klub wzmocnił też młodzieżowiec z Radiator$ Stąporków – Michał Kwiecień. Konecczanie w spotkaniach sparingowych między innymi: zremisowali z Zenitem Chmielnik 0:0; przegrali z KS Paradyż 1:4; pokonali Granat Skarżysko Kamienna 3:1; przegrali z Szydłowianką Szydłowiec 1:3; przegrali ze Stalą Niewiadów 1:2; zremisowali z Pilicą Przedbórz 1:1, czy zremisowali 1:1 z Oskarem Przysucha.

REKLAMA

W niedzielę piłkarze trenera Waldemara Szpiegi na wyjeździe mieli zagrać z GKS-em Nowiny. Mecz został przełożony na środę 18 kwietnia. W zamian konecczanie w sobotę podjęli Granat Skarżysko i zwyciężyli 5:3. Dwie bramki zdobył Krzysztof Pach, przepięknego gola z rzutu wolnego dorzucił też Piotr Gardynik oraz po jednym trafieniu zaliczyli Michał Kwiecień i Krystian Kos.

Pierwszy wiosenny mecz konecczanie zagrają zatem w niedzielę 18 marca o godzinie 14.00 na stadionie przy ulicy Sportowej w Końskich. Rywalem będzie Pogoń Staszów.

Partyzant pozostaje przed startem rundy w niemal niezmienionym składzie. Z drużyny odszedł tylko jeden zawodnik: Hubert Laskowski. W przedsezonowych sparingach zawodnicy Jarosława Komisarskiego zanotowali między innymi następujące wyniki: wygrana 8:0 z Kasztelanem Żarnów, przegrana 2:3 z Ceramiką Opoczno, wygrana 13:0 ze Skałą Tumlin, wygrana 1:0 z Moravią Morawica, remis 0:0 z ŁKS-em Łagów, wygrana 5:4 z KS Paradyż.

W niedzielę o 14.00 na stadionie przy ulicy Krakowskiej Partyzant podejmie w tak zwanych „małych derbach” Hetmana Włoszczowa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *