Za nami dziesiąta kolejka piłkarskiej IV Ligi. Na jej czele wciąż jest Neptun, choć w niedzielę konecki klub stracił punkty. W pięknym stylu wygrał za to Partyzant Radoszyce!

Liderzy IV Ligi pojechali w niedzielę do Włoszczowy by powalczyć z Hetmanem. Wygrana była blisko, ale gospodarze wydarli punkt podopiecznym Waldemara Szpiegi w doliczonym czasie gry. Nasi szansę na wyjście na prowadzenie mieli już w 2 minucie meczu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Taler. Ekipa z Końskich prowadziła od 61 minuty, kiedy to piłkę do siatki wepchnął Piotr Zieliński. Chwilę później wyrównał Hetman wykorzystując jedenastkę i wydawało się, że na tym emocje w tym meczu się skończą. Nic bardziej mylnego! W 92 minucie z rzutu wolnego huknął Karol Armata i Neptun prowadził 2:1. Niestety tuż przed końcowym gwizdkiem goście doprowadzili do wyrównania 2:2. W następną niedzielę MKS w Końskich podejmie Zdrój Busko Zdrój. Mecz zaplanowano na godzinę 15.00.

Hetman Włoszczowa – Neptun Końskie 2:2
Gole dla Neptuna: Zieliński, Armata.
Neptun: Łukasz Herda , Łukasz Skalski , Adrian Maciejewski , Łukasz Rechowicz , Dariusz Dutkiewicz , Piotr Gardynik (Piotr Zieliński) , Jan Sroka , Ernest Supierz , Karol Armata , Marcin Taler , (Krzysztof Pach) , Piotr Piwowar .

Wprost fenomenalnie w niedzielę zaprezentował się Partyzant Radoszyce. Zawodnicy trenera Jarosława Komisarskiego podejmowali u siebie Olimpię Pogoń Staszów. I chociaż już w 3. minucie przegrywali po golu Jakuba Majewskiego 0:1 to ostatecznie zwyciężyli aż 5:1! Doskonałe zawody rozegrał powracający do wysokiej formy Jakub Jaśkiewicz. Popularny „Rudy” zdobył dwa gole – najpierw z gry w 35. minucie, a następnie w 85. z rzutu karnego. Do siatki rywali trafiali także: Kuba Kos, Michał Miśtal – również z jedenastu metrów oraz Maciej Dymek.

Za tydzień Partyzant na wyjeździe zagra z Nidą Pińczów.

Partyzant Radoszyce – Olimpia Pogoń Szczecin 5:1
Gole dla Partyzanta: Jaśkiewicz – 2, Dymek, Miśtal, Kos.