Neptun zwycięża derby. To było Armata Show [WIDEO, zdjęcia]

Karol Armata został bezdyskusyjnym królem kolejnych derbów powiatu koneckiego, a jego Neptun bez trudu pokonał Partyzanta Radoszyce aż 5:0 na stadionie przy ulicy Sportowej w Końskich. Przypomnijmy, że na jesieni konecczanie okazali się lepsi od radoszyczan stosunkiem bramek 5:1. Wtedy mecz odbywał się w Radoszycach.

Relacja wideo już wkrótce.
W Wielką Sobotę emocje na stadionie przy ulicy Sportowej w Końskich były także wielkie. Oba zespoły na spotkanie wyszły bardzo skoncentrowane, ale też bardzo szybko okazało się kto na boisku jest po prostu lepszy. W 19′ minucie futbolówkę do bramki strzeżonej przez Mateusza Kowalskiego skierował Karol Armata i był to początek show tego zawodnika. Do przerwy Armata zdobył jeszcze jednego gola – w 35′ minucie.

Pierwsza połowa spotkania, którego niestety z uwagi na obostrzenia sanitarne nie mogli oglądać kibice zakończyła się więc wynikiem 2:0 dla żółto-niebieskich.

Armata kontynuował swój popis także w drugiej odsłonie. Do siatki rywali trafił w 58′ minucie i tym samym skompletował hat tricka. To jednak nie był koniec dobrej gry podopiecznych trenera Waldemara Szpiegi. W kolejnych minutach mogli przynajmniej jeszcze kilkukrotnie pokonać golkipera gości. Udało się to Krzysztofowi Słabemu w 63′ minucie oraz Marcinowi Bińkowskiemu w 83′. Tym samym w derbach powiatu koneckiego Neptun Końskie pokonuje Partyzanta Radoszyce aż 5:0.

Po tym meczu zawodnicy z Końskich znajdują się na 15 miejscu w tabeli IV Ligi. Partyzant bez zmian zamyka ligową tabelę. W przyszłą niedzielę konecczanie na wyjeździe zagrają z Olimpią Pogoń Staszów. Radoszyczanie o godzinie 16:00 podejmą na swoim stadionie Łysicę Bodzentyn.

Neptun Końskie – Partyzant Radoszyce 5:0 (2:0)
Gole: Armata – 3; Słaby; Bińkowski
Neptun: Herda, Maciejewski, Bińkowski, Kwiecień (Wasik), Pach, Słaby (Obuch), Armata, Kotarzewski, Sierszyński (Musielewicz), Markowicz, Sochacki.
Partyzant:  Kowalski, Cegieła (Michta), Winckowicz, Laskowski, Mularczyk (Basiak), Dymek (Długosz), Kulczyński, Pilarski (Basiak), Wojna (Piwowarczyk), Gola, Szustak.