REKLAMA

Końskie: Uroczystość na Dzień Nauczyciela i inauguracja UTW odwołane

Ze względu na zwiększony przyrost zachorowań na COVID-19 gmina Końskie postanowiła odwołać tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej, które miały odbyć się we wtorek 13 października w Nieświniu. Nie będzie także uroczystego rozpoczęcia roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku w nadchodzącą środę, jednak słuchacze UTW proponują sympatykom alternatywę.

REKLAMA

W tym roku gminne obchody Dnia Nauczyciela miały odbyć się w Zespole Placówek Oświatowych w Nieświniu. Rozwój sytuacji epidemicznej jednak okazał się być zbyt dużym zagrożeniem, by wydarzenie mogło zostać zorganizowane. Nauczycielom przyznano nagrody i wyróżnienia, także od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Co prawda nie zostaną one wręczone podczas uroczystości, ale będziecie mogli znaleźć listę nagrodzonych w naszym portalu już w środę.

REKLAMA

Także w środę rok akademicki miał się rozpocząć w koneckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W tym przypadku również zapadła decyzja o nieorganizowaniu uroczystości. Słuchacze wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom sympatyków i rozpoczęcie roku przygotują w formie online, które będziemy mogli podziwiać na facebookowym fanpage’u Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *