REKLAMA

Nie będzie studniówek na początku roku. Możliwe bale pomaturalne

Ze względu na sytuację epidemiczną w powiecie koneckim na początku 2021 roku nie odbędzie się żadna studniówka, jak to tradycyjnie bywało w poprzednich latach. Możliwe jest, że uczniowie wybiorą się na bale po maturze jeśli sytuacja na to pozwoli, jednak dyrektorowie jednoznacznie wskazują, że teraz możemy jedynie „wróżyć z fusów”.

REKLAMA

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich po uzgodnieniu z rodzicami oraz samorządem uczniowskim stwierdzono, że jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, to bal odbędzie się nieco przed lub już po maturach.

REKLAMA

Dyrektor ZSP Stąporków Hanna Rzepka informuje o odwołaniu studniówki, jak na razie na „Górce” nie ma także w planach „balu zastępczego”, który miałby się odbyć zamiast studniówki w późniejszym terminie.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich już jakiś czas temu zarezerwowano dwa terminy z myślą o organizacji balu. Pierwszy z nich był zaplanowany na czas ferii zimowych i ze względu na sytuację epidemiczną musi zostać odrzucony. Drugi termin umówiony jest na czerwiec. To oznacza, że zamiast studniówki w „Starym Ogólniaku” odbędzie się bal pomaturalny, jeśli nie będzie ku temu przeciwwskazań epidemicznych.

Według dyrektor II LO w Końskich Beaty Salaty jest za wcześnie, by teraz planować organizację studniówki bądź balu zastępczego. Wskazuje także na niewiele dostępnych terminów, w jakich można by zarezerwować salę bankietową.

W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Końskich początkowo miało odbyć się niewielkie, wewnętrzne przyjęcie dla uczniów placówki, jednak w obliczu epidemii nawet z tak skromnej formy studniówki postanowiono zrezygnować.

Nie udało nam się ustalić, jakie plany na studniówkę lub jej alternatywę są w ZSP nr 3 w Końskich.

Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli na organizację balów w późniejszym okresie, bliżej terminu matur bądź nawet po nich na pewno będziemy Państwa o tym informować.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *