Nie dla nas Puchar Polski. Neptun odpada po boju z Czarnymi [wideo, zdjęcia]

Brak skuteczności strzeleckiej zadecydował o odpadnięciu Neptuna Końskie w 1/8 Finału Okręgowego Pucharu Polski. Nasi przegrali z III ligowymi Czarnymi Połaniec 1:2 po bardzo wyrównanej rywalizacji.

To goście byli faworytem tego pojedynku. Jest to bowiem drużyna występująca na co dzień w rozgrywkach o jedną klasę wyższych. Pierwsza połowa jednak nie pokazywała żadnej przewagi Czarnych. Co prawda w 35. minucie wyszli oni na prowadzenie po rzucie karnym, którego wykorzystał Mateusz Załucki, ale już kilka minut później wyrównał Krzysztof Pach. Do przerwy było 1:1.

Druga odsłona to gra bardzo wyrównana, wiele fauli i kilka żółtych kartek. Myliła się także pani arbiter prowadząca ten mecz. Oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje. W przypadku Neptuna między innymi kilkukrotnie tuż obok bramki piłkę swoim strzałem umieszczał Karol Armata. Zamieszanie w polu karnym ekipy trenera Waldemara Szpiegi w 77 minucie wykorzystał Damian Skiba wyprowadzając Czarnych na prowadzenie.

Mimo huraganowych ataków Neptuna to właśnie ten gol okazał się decydujący. W końcówce jeszcze sytuację sam na sam zmarnował Karol Armata, a Piotr Gardynik trafił w poprzeczkę. Neptun Końskie ostatecznie w 1/8 regionalnego Pucharu Polski przegrał z Czarnymi Połaniec 1:2. Kolejna okazja by zawodników Waldemara Szpiegi zobaczyć na murawie będzie w przyszłą niedzielę. Neptun Końskie w derbach powiatu koneckiego podejmą Partyzanta Radoszyce (mecz zaplanowano na godzinę 14:00).

Neptun Końskie – Czarni Połaniec 1:2
Gole:
Załucki, Skiba – Czarni; Pach – Neptun
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Armata, Sroka (Pach), Szymkiewicz, Szymoniak, Jamróz, Dutkiewicz (Skoczylas), Kwiecień (Płyta), Gardynik

Zdjęcia:

One thought on “Nie dla nas Puchar Polski. Neptun odpada po boju z Czarnymi [wideo, zdjęcia]

1. […] Powalczy z TrybsonemPijany kierowca z Ukrainy porozbijał auto i wjechał na przejazd kolejowyNie dla nas Puchar Polski. Neptun odpada po boju z Czarnymi Końskie: Dzień Pamięci Żołnierzy […]