REKLAMA

Nie ma Nowej Lewicy w powiecie koneckim. Struktury rozwiązane!

Na tę chwilę w powiecie koneckim nie funkcjonują struktury powiatowe Nowej Lewicy. Decyzję o ich rozwiązaniu jednomyślnie podjął świętokrzyski Zarząd Nowej Lewicy. Partią w regionie zarządza pełnomocnik, a został nim… poseł Andrzej Szejna, czyli szef wojewódzkich struktur. 

REKLAMA

„Mogę potwierdzić, że Zarząd Wojewódzki podjął decyzję o rozwiązaniu powiatowych struktur partii. Pełnomocnikiem został poseł Andrzej Szejna, a zgodnie ze statutem ma on pół roku kolokwialnie mówiąc załatwienie tematu, czyli organizację nowych struktur, przygotowanie wyborów. Zarząd podjął taką decyzję motywując się uporządkowaniem struktury członkowskiej Nowej Lewicy w regionie” – powiedział nam Jacek Skórski, sekretarz partii w świętokrzyskim.

REKLAMA

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że poszło głównie o składki członkowskie. Wielu działaczy ich nie regulowało, a wśród nich były nawet osoby piastujące funkcje samorządowe (tutaj mowa o tak zwanych składkach specjalnych). Przedstawiciele władz wojewódzkich partii chcą doprowadzić do sytuacji, w której w Nowej Lewicy pozostaną tylko osoby realnie działające w strukturach.

Mówi się także, że zarząd wojewódzki nie spogląda przychylnie na miraż byłych członków SLD z PiS-em u władz powiatu koneckiego.

Za rozwiązaniem struktur Nowej Lewicy w powiecie koneckim głosowało 19 na 19 obecnych członków wojewódzkiego zarządu partii.

 

REKLAMA

4 thoughts on “Nie ma Nowej Lewicy w powiecie koneckim. Struktury rozwiązane!

  1. Jeżeli wśród osób w samorządach będą przestëpcy, to zwykli ludzie będą zagrożeni przestępstwami, bo w/w otaczają się swoim gronem zwolenników, którzy są bezkarni, mogą kłamać w przypadku postępowań i daje się im wiarę. Dopiero przypadek ujawnia, że ktoś bez skazy jest patologią. Wtedy okazuje się, se w szacownym gronie nie ma miejsca dla takich osób. Ale wcześniej było i jest dokąd coś nie wyjdzie na jaw.

  2. W Końskich od długiego czasu nie istnieją żadne partyjne struktury lewicy. O jakim rozwiązaniu struktur tu mowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *