REKLAMA

Niebawem ruszy budowa hali sportowej przy ‚Dwójce’? Są już koncepcje projektowe [wideo, zdjęcia]

Przygotowanie projektu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich trwa. Dokonano już pierwszych pomiarów geodezyjnych, a włodarze gminy Końskie otrzymali możliwe koncepcje projektowe. W tym roku gminie oraz dyrekcji szkoły zależy na przygotowaniu dokumentacji projektowej oraz pozyskaniu dofinansowania na realizację inwestycji.

REKLAMA

Przypomnijmy, że wskutek reformy edukacji z 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich musiała zorganizować zajęcia dla ośmiu roczników, zamiast sześciu jak w poprzednich latach, co wpłynęło na zwiększenie liczby uczniów w szkole.

„Ta reforma była taką „kropką nad i” przesądzającą konieczność podjęcia takiej inicjatywy, choć przypominam, że kiedy była to SP nr 2 w trybie sześcioklasowym to liczniejsze pokolenia również miały problem z tym, żeby obecna sala gimnastyczna wytrzymywała próbę czasu i potrzeby szkoły” – informuje nas burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

 

Również i dyrektor szkoły Jacek Szmit zwraca uwagę na potrzebę budowy hali sportowej przy placówce.

„Ta którą mamy, to nie stricte hala. Jest to sala gimnastyczna wybudowana na przełomie 60-70. lat ubiegłego stulecia. Ona jest mała. W szkole, w tej konfiguracji, gdzie mamy klasy od 1 do 8 zdecydowanie jest ona za mała na nasze potrzeby. W związku z tym w tej chwili potrzeba jest bardzo duża, jeśli chodzi o taki duży obiekt. Moglibyśmy prowadzić kilka grup, czyli powiedzmy trzy grupy mogłyby mieć zajęcia na hali sportowej, plus dodatkowo jedna czy dwie grupy zajęcia na zewnątrz, na boisku. Oprócz tego przewidziany jest plac zabaw, by dzieci z klas 1-3 mogły uczestniczyć w takich grach i zabawach” – mówi nam dyrektor SP nr 2 w Końskich Jacek Szmit.

Gmina Końskie otrzymała już dwie koncepcje projektowe hali. Wkrótce włodarze wybiorą jedną z nich. Oba projekty zakładają budowę obiektu z całym zapleczem i infrastrukturą.

-„Myślę, że autonomiczny charakter hali z własnymi szatniami, natryskami, z magazynami sprzętu sportowego, pokoikami dla sędziów, trenerów stworzy możliwości daleko wybiegające tylko i wyłącznie poza obiekt przyszkolny, czyli umożliwi również rekreację, treningi, rozgrywki sportowe dla grup tym zainteresowanych poza szkołą […] Budowa takiego obiektu mogłaby służyć nie tylko szkole, ale również być miejscem działań sportowych i rekreacyjnych popołudniami, poza zajęciami lekcyjnymi” – opowiada nam burmistrz Końskich.

W tym roku włodarze Końskich chcą by przygotowana została dokumentacja projektowa wraz z otrzymaniem pozwolenia na budowę. Tempo prac związanych z realizacją inwestycji zależy między innymi od pozyskania środków zewnętrznych. Jak mówi nam burmistrz Obratański, tak duża i funkcjonalna hala sportowa to zbyt wielki koszt wyłącznie dla budżetu gminy. Niemniej jednak przedstawiciele samorządu liczą na wybudowanie obiektu i oddanie go do użytku w 2022 lub 2023 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *