REKLAMA

Niedziela z WOŚP w gminie Smyków. Fotorelacja

Sztab z gminy Smyków dwoił się i troił by pobić swój rekord finansowy dotyczący zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udało się! A zwieńczeniem wszystkich wydarzeń w tej gminie był finał zorganizowany w Remizie OSP w Miedzierzy. 

REKLAMA

O godzinie 17.00 w remizie OSP w Miedzierzy można było obejrzeć inscenizację baśni „Dwunastu Braci” przedstawioną przez dzieci oraz „Czerwonego Kapturka” przygotowanego przez rodziców. Pod okiem, Krystyny Łucak dzieci umiejętnie odegrały swoje role, a w kostiumach przygotowanych przez rodziców wyglądały przepięknie. Spektakl był doskonałą powtórką kolejnych nazw miesięcy. Mali aktorzy podkreślili, że grzeczność i dobre serce zostaje wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotka nas kara. Dzieci nie tylko pięknie zagrały swoje role, ale również miały dekoracje, rekwizyty przybliżające cechy charakterystyczne każdego miesiąca np. kwietniowi towarzyszyły piękne kwiaty, a lutemu płatki śniegu. Natomiast rodzice poprzez nowoczesny scenariusz „Czerwonego Kapturka” doprowadzili widownię do łez. Było miło i śmiesznie. Widzom bardzo podobał się występ, o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi wszyscy występujący zostali nagrodzeni.

REKLAMA

W programie finału były m.in. losy fantowe, zdjęcia z foto-budki oraz kawiarenka dostępna dla wszystkich przybyłych gości. Nie zabrakło muzycznych atrakcji, które zapewniła schola Vox Dei pod kierownictwem Andrzeja Palucha oraz występ niespodzianka zespołu „Sosnowscy i Przyjaciele” z Cisownika. Na zakończenie odbył się pokaz pierwszej pomocy strażaków z OSP Miedzierza. Równo o godzinie 20 w niebo wystrzeliło światełko do nieba.

Podczas tegorocznego finału udało się pobić ubiegłoroczny wynik (11 tysięcy 315 złotych i 67 groszy) w zbiórce pieniędzy w gminie Smyków. Sztab w Miedzierzy zgromadził 16 tysięcy 109 złotych 66 groszy! . W akcji wzięło udział 25 wolontariuszy. Przypomnijmy, że w tygodniu poprzedzającym finał relacjonowaliśmy trzy wydarzenia związane z WOŚP w gminie Smyków – turniej futsalu (TUTAJ), maraton fitness i zumby (TUTAJ) oraz niezwykle ciekawy rajd z pochodniami w Cisowniku (TUTAJ). Przypomnijmy, że cały powiat konecki zagrał rekordowo – szczegółową relację znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia z finału WOŚP w gminie Smyków (gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *