REKLAMA

Niejednomyślnie uchwalono budżet powiatu koneckiego na 2020 rok [wideo, zdjęcia]

2 miliony 710 tysięcy złotych wynosi deficyt w budżecie powiatu koneckiego na 2020 rok. W przedświąteczny poniedziałek radni uchwalili budżet. Nie obyło się bez dyskusji o budżecie… ale i o tym kto robi więcej – obecni włodarze, czy poprzedni. 

REKLAMA

Nim głosowano nad budżetem radni decydowali o Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2026 – 14 radnych było za przedstawionym projektem, 6 wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciwny. Zarówno dla WPF, jak i budżetu na 2020 rok pozytywną opinię wydała Regionalna Izba Obrachunkowa – „Po rozpoznaniu w dniu 3 grudnia 2019 roku projektu budżetu powiatu na 2020 rok na podstawie artykułu 13, punkt 3 w związku z artykułem 19 ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych postanawia zaopiniować pozytywnie projekt ustawy budżetowej powiatu koneckiego na 2020 rok” – odczytała opinię RIO Edyta Drążkiewicz, skarbnik powiatu koneckiego.

Potem nastąpiła długa i momentami burzliwa dyskusja o budżecie powiatu koneckiego na 2020 rok. Rozpoczęła ją radna Beata Zbróg z Samorządnych Ziemi Koneckiej – mówiła o problemach drogowych oraz o jej zdaniem wpadce Zarządu Powiatu w związku z Internatem w Baryczy, na którego budowę na ten moment przepadło dofinansowanie w związku z nierozstrzygniętym przetargiem. Potem w dyskusję włączyli się kolejni radni: Jarosław Lasota, Bogdan Soboń, Marian Król, Zbigniew Kowalczyk oraz Wiesław Skowron. Na zarzuty ostro odpowiadał starosta konecki Grzegorz Piec.

REKLAMA

Obszerne fragmenty dyskusji znajdziecie w materiale wideo.

A jaka jest konstrukcja budżetu na 2020 rok? Dochody powiatu wynoszą około 108 milionów i 920 tysięcy złotych, wydatki kształtują się na poziomie około 111 milionów  630 tysięcy złotych, a więc deficyt wynosi około 2 miliony 710 tysięcy złotych. 

Ostatecznie 14 radnych było za projektem budżetu, 1 był przeciw, 5 wstrzymało się od głosu, a 1 był nieobecny. Przeciw głosował: Jarosław Lasota, wstrzymali się od głosu: Bogdan Soboń, Dorota Duda, Czesław Kurcbart, Marian Król i Paweł Pękala. Nieobecny na sesji był Jarosław Staciwa.

Budżetową sesję otworzyło przyniesienie przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju. Z kolei zakończyły ją życzenia od włodarzy oraz wzajemne wszystkich jej uczestników.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Niejednomyślnie uchwalono budżet powiatu koneckiego na 2020 rok [wideo, zdjęcia]

  1. A ta pani ktora siedzi obok Pana Zbyszka to od czego jest bo widać ze jest ta sesją bardzo znudzona moz na następnej sesji niech ta pani coś powie A nie za darmo pieniążki bierze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *