REKLAMA

Niekłaniada zgromadziła biegaczy z całej Polski! [wideo, zdjęcia]

W sobotę odbył się piknik integracyjny w Niekłaniu pod nazwą Niekłaniada. Tradycją są odbywające się podczas imprezy biegi: standardowy, bieg bambino oraz bieg w szpilkach. Tym razem udział wzięło w nich ponad 100 osób! Zbierano środki dla Bartka Kumocha.

REKLAMA

Organizatorem wydarzenia są Agnieszka i Łukasz Woźniakowie, Centrum Językowe SMART, a współorganizatorami Stara Piekarnia w Niekłaniu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz mieszkańcy Niekłania.

REKLAMA

Biegi w tym roku cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem niż podczas poprzednich edycji. Udział w nich brały osoby nie tylko z najbliższych okolic, ale też z północy i południa Polski. Można więc powiedzieć, że impreza powoli zaczyna przybierać charakter ogólnopolski – „Uczestników przebiliśmy stówkę, mamy 105 uczestników, 105 odebranych numerów, z tego, co mi powiedział organizator firmy Timing for you. Uczestnicy to ludzie w wieku od 11 do 99 lat.” – opowiadała organizatorka Agnieszka Woźniak.

Udział w sportowej części wydarzenia był przepełniony pozytywnymi emocjami, a widzowie wspierali biegaczy z całych sił. Rozgrzewkę dla uczestników zmagań na trasie poprowadzili przedstawiciele MG Fit Studio Artur Miernik. Trasa biegu miała długość 5400 metrów, lecz można było zapisać się na podwójne kółko, czyli 10800 metrów. Najlepsi biegacze obu dystansów byli nagradzani przez organizatorów. Wśród uczestników wypatrzyliśmy między innymi członka Zarządu Województwa Świetokrzyskiego Mariusza Goska. Pojawiły się również radne Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Jolanta Tyjas i Agnieszka Buras. Na imprezę przybyła także burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Oprócz głównej rywalizacji odbyły się również biegi Bambino – dla najmłodszych, oraz w szpilkach, dla osób, które lubią wyzwania.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Przybyli mogli wziąć udział w malowaniu historii Niekłania. Dla dzieci przygotowano stanowiska z malowaniem twarzy, robieniem warkoczyków oraz dmuchańce do zjeżdżania. Wszyscy mogli spróbować kiełbaski z grilla lub domowych wypieków. Pojawiła się także Jednostka Strzelecka 2026 z Końskich, która prowadziła strzelnicę ASG oraz pokazy pierwszej pomocy. Przy każdym punkcie znajdowały się puszki, do których uczestnicy chętnie wrzucali datki dla chorego Bartka Kumocha.

„Cel zbiórki to Bartek Kumoch, mieszkaniec Niekłania, który jest na nowotwór płaskonabłonkowy. Jest po dwóch operacjach mózgu, ma wycięte płuco. Co więcej mam powiedzieć? Losy i loteria fantowa to wszystko, co możemy zrobić jako mieszkańcy dla Bartka. Jesteśmy, biegamy, lecimy, chcemy wyprzedzić to straszne choróbsko” – opowiadała Agnieszka Woźniak.

Wydarzenie z roku na rok nabiera rozpędu, co widać na kolejnych edycjach Niekłaniady. W tym roku pojawiły się również takie grupy jak stowarzyszenie Włoszczowa na obcasach, której prezes Jolanta Tyjas brała udział w biegu na szpilkach oraz Stowarzyszenie BeGo Radoszyce. A w sportowej rywalizacji tym razem najlepszymi okazali się:

W biegu na 5400 m, kategoria OPEN M:

1. Rafał Gola
2. Piotr Deperas
3. Tomasz Gursiel

W biegu na 5400 m, kategoria OPEN K:

1. Agnieszka Misiowiec
2. Iliana Antczak
3. Anna Dzierzgawa

W biegu na 10800 m, kategoria OPEN M:

1. Tomasz Świerczyński
2. Karol Grabda
3. Artur Gadecki

W biegu na 10800 m, kategoria OPEN K:

1. Karolina Waśniewska
2. Anna Błaszczyk
3. Katarzyna Moskwa

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

One thought on “Niekłaniada zgromadziła biegaczy z całej Polski! [wideo, zdjęcia]

  1. […] W sierpniu tego roku została także zorganizowana Niekłaniada, podczas której zbierano na leczenie mężczyzny. W charytatywnych biegach wzięło udział ponad 100 biegaczy z całej Polski! Dla wszystkich innych przygotowane były również stoiska z wypiekami czy upominkami, z których zysk przekazany został na leczenie Bartka. Szczegółową relację z Niekłaniady możecie obejrzeć TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *