REKLAMA

Nielegalne papierosy i alkohol zabezpieczone w gminie Fałków

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zabezpieczyli u 74-latka z gminy Fałków nielegalny alkohol, papierosy oraz aparaturę do destylacji.  

REKLAMA

We wtorek policjanci udali się do miejsca zamieszkania 74-latka z gminy Fałków, którego podejrzewali o produkcję alkoholu. „W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli instalację do destylacji, 17 litrów alkoholu w różnych pojemnikach oraz ponad 4 tysiące sztuk papierosów. O polskich znakach akcyzy nie mogło być mowy. Szacuje się, że gdyby ta kontrabanda trafiła na rynek, uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłyby ponad 4000 złotych” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP w Końskich.

REKLAMA

Zgodnie z ustawą, za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd, zaś za posiadanie alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzy grozi kara grzywny.

REKLAMA

2 thoughts on “Nielegalne papierosy i alkohol zabezpieczone w gminie Fałków

  1. A jak nie handlował tym tylko skupował papierosy i robił alko dla siebie ? Straszny przestępca. Czy wkrótce nie zaczniemy takich skazywać na przymusową eutanazję ?

  2. złapali rekina ha ha wielki wyczyn ,może miał na swoje potrzeby ; apropo większy pożytek by był jak by pojechali pomagać na granice a nie udawali że pracują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *