REKLAMA

Niemal o połowę więcej pożarów traw i lasów niż rok temu! [zdjęcia]

Do połowy kwietnia w powiecie koneckim strażacy interweniowali do aż 143 pożarów traw i lasów. Jest to niemal o połowę większa liczba takich zdarzeń niż rok temu w tym czasie, wówczas było ich 98. Największe z nich miały miejsce w gminach Słupia Konecka oraz Gowarczów.

REKLAMA

Największą liczbę pożarów nieużytków odnotowano w gminie Stąporków – 36 zdarzeń. Jest to liczba zbliżona do tej z poprzedniego roku. Strażacy interweniowali w gminie Końskie 28 razy, w gminie Radoszyce 24 razy (dwa razy więcej niż w ubiegłym roku) oraz w gminie Słupia Konecka 22 razy (tutaj odnotowano ponad trzykrotny wzrost liczby zdarzeń względem roku poprzedniego!).

REKLAMA

W gminie Gowarczów służby pożarnicze potrzebne były przy 17 pożarach traw i lasów, czyli ponad dwa razy więcej niż w tamtym roku. Dziesięć akcji gaśniczych przeprowadzono w gminie Ruda Maleniecka (o sześć więcej niż rok temu), a pięć w gminie Smyków (dwie więcej niż w minionym roku). Najmniej zdarzeń odnotowano w gminie Fałków, gdzie od początku roku miał miejsce tylko jeden pożar nieużytków, co stanowi również spadek interwencji strażaków w zestawieniu z rokiem 2019 (wtedy tamtejsi strażacy do tego czasu interweniowali sześć razy).

Największe pożary traw i lasów w obecnym roku miały miejsce pomiędzy miejscowościami Morzywół i Ruda Białaczowska w gminie Gowarczów (szczegóły – TUTAJ) oraz w Zaostrowie – gmina Słupia Konecka (szczegóły – TUTAJ). Oprócz tego dużo nieużytków zostało spalonych w okolicach Bębnowa (gmina Gowarczów), a także w miejscowościach Skąpe (gmina Słupia Konecka), Radoszyce i Nałęczów (gmina Końskie).

*Stan z dnia 15 kwietnia, godz. 10:00.

Zdjęcia (Koneckie Patrole, Michał Zapała, Karolina Domaradzka, OSP Wilczkowice, OSP Słupia, OSP Kozia Wola):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *