REKLAMA

Niemieckojęzyczny wieczór w Stąporkowie. Młodzież poznała kulturę Niemiec [zdjęcia]

W poniedziałek młodzież z gminy Stąporków oraz z Kielc wzięła udział w niemieckojęzycznych warsztatach kulinarno-filmowych, które zorganizowało stowarzyszenie Impact przy współpracy ze Szkołą Językową SMART w ramach projektu „Posmakuj świata”. Odbyły się one w siedzibie szkoły SMART w Stąporkowie.

REKLAMA

„Udział brała grupa dzieci z gminy Stąporków i z Kielc. Na początku była to integracja, dzieci się zapoznawały, zajęcia przeprowadzała pani z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Przygotowywaliśmy Kartoffelsalat, poznawaliśmy niemieckie słówka typu mieszać, dodać i kroić. Sałatka wyszła cudowna, dzieciaki przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych pracowały” – opowiada nam właścicielka Szkoły Językowej SMART Agnieszka Woźniak.

REKLAMA

W warsztatach wzięło udział 14 osób. Po zrobieniu sałatki wszyscy wspólnie udali się na grilla z kiełbaskami, a następnie zasiedli do oglądania filmu w języku niemieckim.

„Chciałabym podkreślić, że język niemiecki jest bardzo ważny, a na naszych terenach był kiedyś bardzo rozpowszechniony. Chciałam pokazać, że nie tylko nauka angielskiego jest ważna, ale także innych języków. Języki to także kultura danego kraju i ją również poznajemy podczas tego typu zajęć” – mówi Agnieszka Woźniak.

Projekt „Posmakuj Świata” realizowany jest w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021. Świętokrzyskie, realizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019–2021, współfinansowanego przez Województwo Świętokrzyskie.

Zdjęcia (Szkoła Językowa SMART):

REKLAMA

One thought on “Niemieckojęzyczny wieczór w Stąporkowie. Młodzież poznała kulturę Niemiec [zdjęcia]

  1. Robinia pisze:

    Stąporków to jedna wielka knajpa. Osoby niepijące są niebezpieczne, bo inni mogą iść ich przykładem. A to się bardzo nie opłaca. Niech więc wracają tam, skąd przyszły, bo jak nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *