REKLAMA

Nieoficjalnie: Będzie koalicja TKN i Kreatywnej Jedności?

Wybory do Rady Powiatu w Końskich zaplanowano na 16 czerwca. Obecnie formują się komitety wyborcze, które powalczą o głosy Konecczan. Dotarły do nas informacje jakoby mogło dojść do utworzenia bloku koalicyjnego Porozumienia Samorządowego TKN oraz Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego. 

REKLAMA

Pewne jest, że jedynką w takim bloku z okręgu w Końskich będzie Michał Cichocki, drugie miejsce ma przypaść radnej rozwiązanej Rady Powiatu w Końskich Magdalenie Prasał, trójką ma być związany z .Nowoczesną Piotr Banasik. Na dalszych miejscach mogłoby znaleźć się miejsce dla osób związanych z Kreatywną Jednością Powiatu Koneckiego np. dla Mariana Gąszcza.

REKLAMA

Natomiast w okręgach obejmujących: gminę Stąporków; okręgu Ruda Maleniecka – Fałków – Radoszyce oraz okręgu Słupia Konecka – Gowarczów – Smyków listy obsadzane byłyby proporcjonalnie. W okręgu radoszycko-fałkowskim mocnymi ogniwami mieliby być byli radni Paweł Pękala oraz Damian Rozmus (to były członek Zarządu Powiatu Koneckiego).

Tyle jednak, że nie wiadomo czy do takiego porozumienia na linii TKN – Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego w ogóle dojdzie. Wśród osób związanych z Porozumieniem Samorządowym TKN wiele mówi się o tym, że Kreatywna Jedność może zaszkodzić w przyszłych rozmowach koalicyjnych.

Po tym jak w noc przed pierwszą sesją Rady Powiatu w poprzedniej kadencji radni Kreatywnej Jedności odwrócili się od porozumienia z SLD Roberta Plecha i PiS-em Grzegorza Pieca pewnym jest, że teraz wymienieni działacze nie będą chcieli mieć nic wspólnego z Damianem Rozmusem, czy Pawłem Pękalą.

Wiadomo, że Robert Plech z grupą młodych i przedsiębiorczych osób oraz doświadczonych samorządowców otwiera zupełnie nowy komitet wyborczy. Wystartować ma on z poparciem SLD. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość dowodzone przez Grzegorza Pieca pójdzie pod jedną banderą z ludźmi burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej. To właśnie Łukomska ma układać listy wyborcze PiS w gminie Stąporków.

Zatem koalicja TKN + Kreatywna Jedność nie miałaby szans na porozumienie z tymi dwoma wydaje się silnymi lokalnymi ugrupowaniami. Co więcej: również Samorządni Ziemi Koneckiej Krzysztofa Obratańskiego nie wyobrażają sobie wchodzenia w późniejsze koalicje z Porozumieniem Samorządowym TKN Michała Cichockiego.  To zaś oznacza, że miraż TKN + Kreatywna Jedność w Radzie Powiatu jedynego przyjaciela mógłby mieć w Polskim Stronnictwie Ludowym Bogdana Sobonia.

Natomiast wielu działaczy Porozumienia Samorządowego TKN bardzo chętnie widziałoby koalicję z ugrupowaniem Roberta Plecha, czy nawet odświeżonym po rządach Andrzeja Lenarta PiS-em Grzegorza Pieca. Jakie komitety ostatecznie będą ubiegać się o władzę dowiemy się 9 maja.

REKLAMA

3 thoughts on “Nieoficjalnie: Będzie koalicja TKN i Kreatywnej Jedności?

 1. Michał Cichocki 27 kwietnia 2019 at 19:31 - Reply

  Dementuje podane informacje dotyczące koalicji Porozumienia Samorządowego i Kreatywnej Jedności . Rozmowy prowadzimy wyłącznie z partnerami, dla których ważny jest rozwój powiatu i naszych gmin. Michał Cichocki

 2. W nawiązaniu do treści artykułu zachęcając Redakcję do rzetelnego przekazywania komunikatów publicznych niniejszym informuję, że jest zupełną nieprawdą jakoby z udziałem mojej osoby doszło do jakichkolwiek rozmów z przedstawicielami Porozumienia Samorządowego TKN Pana Michała Cichockiego. Apeluję, aby przed umieszczaniem w przyszłości przekazów medialnych dotyczących mojej osoby nie opierać się wyłącznie na plotkach, lecz konfrontować je bezpośrednio ze mną celem umożliwienia ustosunkowania się w zakresie wyrażanych treści.

  Należę do osób odpowiedzialnych, stąd moja decyzja o podjęciu pracy na rzecz Samorządu Powiatowego była gruntowanie przemyślana. Postępuję racjonalnie oczekując na prawomocne orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach w zakresie rozpatrzenia skargi Powiatu Koneckiego na wydane w trybie nadzoru obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 20 marca 2019 roku w sprawie ogłoszenia o rozwiązaniu z mocy prawa z dniem 26 stycznia 2019 roku Rady Powiatu w Końskich (opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego pod poz. 1359).

  Zachęcam do szerokiego dialogu nacechowanego merytoryką, współdziałania, do empatii i wzajemnego poszanowania się, co wespół może przyczynić się do współtworzenia optymalnej perspektywy życia Mieszkańców Powiatu Koneckiego.

  Z wyrazami szacunku

  Damian Rozmus

 3. Szanowni kandydaci do Rady Powiatu Koneckiego, czytając Wasze obietnice, które są wyłącznie ściemą przed wyborczą pragnę przypomnieć o istotnych problemach w Powiecie Koneckim jakim jest obsadzaniem stanowisk swoimi koleszkami z partii, znojomini, rodzinami itd. O jakiej zmianie jest mowa na lepsze? Może mieli by wszyscy odwagę nie pisać o obietnicach przed wyborami jaki to świętym będzie każdy z Was tylko zorganizować debatę publiczną, przedstawić konkrety i eliminowanie układów wewnątrz jakich jesteście. Piszecie o korupcji, dlaczego nikt z Was nie podał nazwisk i dowodów do organów ścigania zgodnie z obowiązkiem jaki na Was spoczywa. Reprezentujecie Powiat i obywateli więc Waszym obowiązkiem jest zgłaszanie i eliminowanie wszelkich sytuacji, które mogą źle być odbierane przez społeczeństwo. Macie odwagę pisać o korupcji i układach więc proszę o konkrety, obiecujecie poprawę w Powiecie Koneckim, proszę o konkrety. Czyż nie tego oczekują obywatele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *