REKLAMA

Niepodległościowy pochód w Czermnie [zdjęcia]

W niedzielę 11 listopada 100-lecie odzyskania niepodległości świętowano także w Czermnie. W miejscowości tej zorganizowano niepodległościowy marsz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czermnie imienia Henryka Sienkiewicza do kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. 

REKLAMA

W marszu wzięli udział uczniowie, rodzice, strażacy, nauczyciele. Powagi wydarzeniu nadawały dwa poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej z Czermna oraz Publicznej Szkoły Podstawowej. Uczestnicy pochodu w ubrania wpięte mieli kotyliony, a rękach dzierżyli biało-czerwone flagi.

REKLAMA

W trakcie przemarszu, który był zabezpieczany przez radiowóz policyjny jego uczestnicy śpiewali patriotyczne pieśni takie jak: „O mój rozmarynie”, „My Pierwsza Brygada”, czy „Przybyli ułani pod okienko”. Na zakończenie pochodu odbyła się patriotyczna msza święta. W jej trakcie prezentowano poezję między innymi Karola Wojtyły traktującą o patriotyzmie w wykonaniu Teatru im. Jana Pawła II – w rolę aktorów wcielili się dwaj księża oraz zakonnica.

Po zakończeniu uroczystości delegacja złożona z przedstawicieli szkoły i straży pożarnej udała się na cmentarz parafialny w Czermnie by złożyć tam hołd żołnierzom poległym podczas I i II wojny światowej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *