Dobre spotkanie Partyzanta i remis na wyjeździe oraz pechowa przegrana Neptuna Końskie u siebie to bilans weekendu na IV ligowych boiskach.

Partyzant grał w Jędrzejowie z tamtejszym Naprzodem i zdaniem postronnych obserwatorów był zespołem lepszym, stwarzał sobie więcej groźnych sytuacji. Niestety podopieczni Jarosława Komisarskiego mimo prowadzenia nie zwyciężyli. W 60 minucie dla zespołu z powiatu koneckiego trafił jego najlepszy strzelec, czyli Maciej Dymek. Gospodarze doprowadzili do wyrównania na dziesięć minut przed końcem spotkania. W przyszłą sobotę o 16:00 Patyzant na swoim boisku podejmie Olimpię Pogoń Staszów. Ekipa z Radoszyc zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli IV Ligi.

Karol Armata z pamiątkową statuetką przekazaną mu w związku z setnym meczem w barwach Neptuna.

Naprzód Jędrzejów – Partyzant Radoszyce 1:1
Gol dla Partyzanta: Dymek
Partyzant: Motyczyński, Markowicz, Mazur, Morgaś, Majewski (Papros), Sosiński (Pańczyk), Opara, Samburski (Nieszporek), Miśtal – Śliwka, Dymek.

Neptun do niedzielnego starcia z GKS-em Nowiny podchodził z pozycji lidera tabeli, a więc i faworyta. Futbol jest jednak nieobliczalny i udowodnili to piłkarze z Nowin. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po golach Radosława Szmalca i Mateusza Dziubka. W drugiej odsłonie piłkarze Neptuna byli lepsi, stwarzali sobie więcej okazji bramkowy, ale do siatki rywali prawidłowo trafili tylko raz – zrobił to Krzysztof Pach na dziesięć minut przed końcem meczu. Konecczanie zdobyli jeszcze jednego gola, ale nie uznał go sędzia Po tym meczu piłkarze Waldemara Szpiegi spadli na drugie miejsce w tabeli, ale za tydzień będą mogli odzyskać fotel lidera. Na wyjeździe zmierzą się z pierwszą obecnie Koroną II Kielce. Ten mecz odbędzie się już w sobotę o godzinie 11:00. Przed niedzielnym meczem działacze Neptuna nagrodzili statuetkami dwóch zawodników, którzy w ostatnim czasie rozegrali setne spotkanie w barwach koneckiego zespołu: Karola Armatę oraz Dominika Szymkiewicza.

Neptun Końskie – GKS Nowiny 1:2
Gol dla Neptuna: Krzysztof Pach
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Jamróz (Pach), Piwowar, Bugno (Kwiecień), Armata, Szymkiewicz, Szymoniak, Kotarzewski (Sroka), Gardynik (Dutkiewicz)