REKLAMA

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Obaj odpowiedzą przed sądem

W niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich miał ponad 2 promile alkoholu, a drugi przeszło 3. Obaj odpowiedzą przed sądem. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Wczoraj w nocy przed godziną 2.00 dyżurny z koneckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że kierowca opla corsy poruszający się drogami Stąporkowa może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie namierzyli niemieckie auto. Kierujący nie reagował na wydawane sygnały. Po krótkotrwałym pościgu został zatrzymany. Za kierownicą siedział 28-letni obywatel Gruzji, w którego organizmie były ponad 2 promile alkoholu. Opel został odholowany, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Do kolejnej sytuacji doszło po południu w miejscowości Borowiec w gminie Gowarczów. Tam policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich zatrzymali do kontroli pojazd alfa romeo. Za kierownicą włoskiego auta znajdował się 33-letni mieszkaniec gminy Gowarczów. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w bazie danych okazało się, że figuruje jako osoba poszukiwana dwoma nakazami zatrzymania za przestępstwa drogowe.  Ciążyła na nim kara 320 dni pozbawienia wolności. Posiadał on również aktywne dwa zakazy kierowania pojazdami.  33-latek  został zatrzymany, a jego pojazd na lawecie trafił na policyjny parking. Sprawą obu mężczyzn zajmie się sąd.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *