REKLAMA

Niezwykli sportowcy rywalizowali na koneckiej pływalni [wideo, zdjęcia]

W sobotę po raz kolejny Olimpiady Specjalne zagościły w Końskich. Przy honorowym patronacie burmistrza miasta Krzysztofa Obratańskiego na Pływalni Miejskiej odbył się Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. 

REKLAMA

Wydarzenie otworzył wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński –„Bardzo się cieszę, że po dwuletniej przerwie znowu zagościliście na koneckiej, jakże gościnnej dla uczestników Olimpiad Specjalnych, pływalni. Życzę Wam wielu emocji, niezapomnianych wrażeń i jak najlepszych wyników” – mówił burmistrz Jasiński.

Olimpiady Specjalne w Końskich goszczą już kolejny raz, a ich organizatorzy każdorazowo są zadowoleni z gościnności naszego miasta –„Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych jest kolejną z imprez o zasięgu regionalnym organizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego, która organizuje zawody sportowe i ich przygotowanie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Końskie w tym roku jest organizatorem mityngu pływackiego, a na terenie całego województwa odbywają się również imprezy w różnych innych dyscyplinach” –  mówi Jacek Matera, członek oddziału regionalnego Olimpiad Specjalnych.

REKLAMA

W sobotę rywalizowało u nas około 80 zawodników z 14 klubów olimpiad specjalnych, w tym także z jedynego, który działa na terenie powiatu koneckiego  –„W Końskich funkcjonuje klub Olimpiad Specjalnych ‚Olimpijczyk’ przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Końskich. Z naszego klubu dzisiaj występuje pięciu zawodników” – tłumaczy Jacek Matera.

Olimpiady Specjalne stworzone zostały w latach 60-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Idea ta rozrosła się na cały świat. Podczas zawodów zawsze uczestnikom pomaga niemal taka sama liczba wolontariuszy – uczniów, czy osób zaangażowanych w tę społeczność. Podobnie było w Końskich. Dodajmy, że głównym organizatorem mityngu oraz szefem Olimpiad Specjalnych w Końskich jest Jacek Janus.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *