REKLAMA

Noc dla całych rodzin. Urwisy zawładnęły Maleńcem [wideo, zdjęcia]

Wydarzenie pt. „Noc Urwisów” w sobotnie popołudnie oraz noc z soboty na niedzielę zorganizowano na terenie Starej Fabryki Żelaza w Maleńcu. Było to coś dla małych i dużych, impreza jakiej w regionie brakuje – integrująca całe rodziny. 

REKLAMA

„Noc Urwisów” rozpoczęła się około godziny 17:00 i zgodnie z zapowiedziami organizatorów dla wielu uczestników potrwała całą noc. Zainteresowani mogli bowiem w namiotach, czy kamperach nocować na terenach zielonych malenieckiej muzeum. Mieli tam do dyspozycji także namioty przygotowane specjalne na wydarzenie. Oprócz tego kilka miejsc ogniskowych, grille, altana rekreacyjna i sauna. Otoczenie sprzyjało do biwakowania i trzeba przyznać, że przybyli potrafili z tego korzystać.

„To jest swoista alternatywa dla Dnia Dziecka, bo przecież jest również noc, a dzieci lubią swawole, zwłaszcza porą nocną. Chcieliśmy też przyciągnąć rodziców by razem ten czas spędzić. My wszyscy jesteśmy zapracowani, pracujemy często całe dnie, a więc pozostaje noc, którą warto spędzić wspólnie. Jako że mało kto już korzysta z namiotów to chcieliśmy przypomnieć jak się biwakuje, jak się ten czas dzieli pomiędzy dzieci i rodziców. Jak widzimy sporo zdecydowało się mimo niekorzystnych prognoz spędzić noc pod namiotem w Maleńcu”  – opowiada Maciej Chłopek, dyrektor Muzeum w Maleńcu.

REKLAMA

A atrakcji na miejscu było co nie miara. To między innymi warsztaty robienia pizzy z Bistro Krakowska, karaoke, filmowe projekcie dla młodszych i starszych, biesiada przy piecu chlebowym, saunie i ogniskach, warsztaty plastyczne, dmuchaniec, gry i animacje dla najmłodszych –„Zainteresowanie jest spore i to dobrze rokuje na przyszłość. Będzie u nas wiele imprez w najbliższym czasie, najbliższa rockowo-punkowa już za dwa tygodnie i już zapraszamy” – dodaje Chłopek.

W trakcie imprezy kwestowano też na rzecz Stowarzyszenia Spinacz. Organizatorzy chcą by biwakowanie, noclegi pod namiotem czy w kamperze były stałą częścią działalności Starej Fabryki Żelaza w Maleńcu. Na miejscu pod tego typu noclegi przygotowano przed tym sezonem turystycznym odpowiednią infrastrukturę.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *