REKLAMA

Noc Muzeów w Maleńcu. Wstęp bezpłatny!

Stowarzyszenie Historyczne „Pasja” wraz z Zabytkowym Zakładem Hutniczym w Maleńcu zapraszają w sobotę 15 maja do dawnej fabryki żelaza na nocną grę terenową. Odbędzie się też turniej strzelania z broni pneumatycznej. Będzie można spotkać także jedynego w Polsce, prawdziwego samuraja. 

REKLAMA

Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 15 maja o godzinie 18:00. Przyjść może każdy, a wstęp jest bezpłatny. Podczas Nocy Muzeów odbędzie się gra terenowa pn. „Skarb Jezierskiego”, podczas której uczestnicy będą poszukiwać zaginionego depozytu kasztelana łukowskiego w postaci dwustu tysięcy srebrnych talarów. Dla najlepszych poszukiwaczy przewidziano atrakcyjne nagrody.

REKLAMA

Ponadto podczas imprezy odbędzie się turniej strzelania z broni pneumatycznej prowadzony przez członków Stowarzyszenia Historycznego „Pasja”. Za udział w nim także przewidziano wyróżnienia rzeczowe.

Chętni będą też mogli wziąć udział w pokazach obsługi XIX-wiecznej armaty czarnoprochowej i wyrzutni rac kongrewskich z okresu powstań narodowych. Uczestnicy poznają też tajniki pracy archeologów.

Wśród gości dawnej fabryki żelaza będzie Soke Masanori Ogawa – założyciel japońskiej szkoły miecza Shirasagiryu Shuntokai w Polsce. Soke Ogawa urodził się i wychował w dojo Kansho-ryu lai Hyoho, mieszczącej się w mieście Himeji. Od wielu lat prowadzi własną szkołę miecza w Polsce. Soke Ogawa jest mistrzem Naginata-japońskiej glewii, sztuki iai-miecza oraz sztuki tańca z wachlarzem i mieczami, znanej jako Kenbu.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa historycznych znalezisk „Pasji”, zwiedzanie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu oraz pokaz zabytkowych urządzeń przemysłowych, uruchomienie koła wodnego i projekcje filmowe.

Wydarzenie odbędzie się pod ścisłym rygorem sanitarnym.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *