REKLAMA

Noc Muzeów z wystawą obrazów w Maleńcu [wideo, zdjęcia]

W sobotni wieczór w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu miała miejsce Noc Muzeów połączona z wystawą obrazów malarza Łukasza Milaka-Kalinowskiego. Goście mogli w mglistej atmosferze oglądać starą hutę.

REKLAMA

Uczestnicy mieli okazję do kucia gwoździ oraz obejrzenia filmu historycznego.

– „Mamy dziś Europejską Noc Muzeów. Otwieramy podwoje dla zwiedzających. Zaczęliśmy wystawą, ale przez całą noc będzie trwało nieodpłatne zwiedzanie zabytku. Spodziewamy się jeszcze kilku autokarów, które już zapowiedziały, że do nas przyjadą. Będziemy tradycyjnie kuć gwoździe, pokazywać stare rzemiosło metalurgiczne, a na koniec będzie też prezentacja filmu poświęcona jednemu ze znakomitych światowych malarzy” – opowiadał dyrektor ZZH w Maleńcu Maciej Chłopek.

REKLAMA

Noc Muzeów ma na celu ułatwienie społeczeństwu dostępu do kultury. Wtedy to wiele zabytkowych miejsc w Europie jest dostępnych dla zwiedzających za darmo. Do idei Europejskiej Nocy Muzeów Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu włącza się regularnie od lat. Mimo niełatwej drogi do tego miejsca, wciąż pojawiają się chętni, aby wziąć udział w wydarzeniu. Często są to goście spoza powiatu koneckiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *