REKLAMA

Noc Muzeum w Maleńcu i czasowe zamknięcie obiektu [zdjęcia]

Kilka dni temu na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu odbyła się kolejna impreza kulturalna w ramach Nocy Muzeów. Ten rok jest dla tego obiektu szczególny, a to za sprawą realizowanego przez zakład projektu. Mimo remontu muzeum postanowiło nie rezygnować z uczestnictwa w Nocy Muzeów. Dla odwiedzających była to jedna z ostatnich okazji by zobaczyć malenieckie muzeum przed jego zamknięciem na czas remontu. Od 1 czerwca w związku z remontem jednostka będzie zamknięta aż do odwołania. 

REKLAMA

„Pomimo trwających prac budowlanych postanowiliśmy nie rezygnować z uczestnictwa w Nocy Muzeów, ponieważ była to ostatnia okazja aby zobaczyć obiekt przed wyłączeniem go ze zwiedzania, na czas robót budowlanych i rewaloryzacyjnych. I była to dobra decyzja – dopisała pogoda i zwiedzający. Teraz rozpoczną się u nas najbardziej zaawansowane prace i muzeum od 1 czerwca musimy czasowo zamknąć” – mówi nam dr Maciej Chłopek, dyrektor ZZH w Maleńcu.

REKLAMA

Noc Muzeów dla Maleńca rozpoczęła się o godzinie 18.00 projekcjami filmowymi na temat tradycji metalurgicznych Doliny Czarnej. Następnie odbyło się zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem. Po zapoznaniu się z dawnymi technologiami wytwórczymi w dziedzinie metalurgii, kowalstwa, płatnerstwa i krawiectwa oraz dawnymi stanowiskami pracy, uczestnicy mogli wcielić się w dawnych rzemieślników. Chętni próbowali swoich sił w zawodach kowal-płatnerz, rusznikarz-puszkarz, powroźnik i krawcowa. Dla gości został przygotowany poczęstunek w formie zapiekanek upieczonych w piecu chlebowym, który został zakupiony w ubiegłym roku w ramach projektu pn. „Tworzenie, rozwój lub wyposażenie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *